tualimforum.com

tualimforum.com (http://www.tualimforum.com/)
-   Tarot Falı (http://www.tualimforum.com/tarot-fali/)
-   -   Tarot Falı Kartı Güç Anlamı ve Açıklaması (http://www.tualimforum.com/tarot-fali/91399-tarot-fali-karti-guc-anlami-ve-aciklamasi.html)

Tarot 20.01.12 01:09

Tarot Falı Kartı Güç Anlamı ve Açıklaması
 
Tarot Falı Kartı Güç Anlamı ve Açıklaması


GÜÇ


Kartta başının üzerinde , ölümsüzlüğün sembolü olan sekiz sayısını taşıyan bir kadın görülüyor. Ebedi hayatın kozmik ışıması altındaki kadın, aynı zamanda bir dişilik sembolüdür. Genç ve güzel kadın, güç sembolü aslanı terbiye etmiş görünmektedir. Kadın aslanın ağzını açmakta ya da kapamaktadır. Resimde mitolojik bir kahraman olan Gılgamış'ın, can düşmanı Enkidu ile kurduğu dostluk etkili bir şekilde anlatılmaktadır. Aslanın başından beline kadar sarılı bir çelenk vardır, bu sembol sınırsız güçleri dahi yenebilen arzuların birliğini simgeler. Bu anlam, tüm engellerin yok olması ve her tür karşıt etkinin ezilmesi şeklindedir. Astrolojik yönden, Terazi burcuna karşıttır. Erkek özellikli ve hava karakterlidir. Güç kartının, Büyücü kartı ile yakın benzerliği vardır. Orada olduğu gibi bu kartın simgelediği gücün sırrı da derin bir iç uyumdan kaynaklanmaktadır. Büyücünün etki gücü bilinen ve bilinmeyen arsında kurulan uyumlu denge ile açıklanırken, bu kart gücünü insanın yırtıcı doğasına karşın, kurduğu barıştan alır. Bu kart, içgüdülerinizi sahte ahlaki dengelerin arkasına gizlemenin yanlışlığına dikkat çeker. İçimizde yaşayan ve bazen bizi korkutan güç ve isteklerden kaçmayıp, eğitmemiz gerektiğini anlatır. Çünkü ancak içgüdülerini anlayıp, onlardan korkmamayı öğrenenler gerçek güce kavuşacaktır.

Bu kart içgüdülerimizi sahte ahlaki değerler arasında gizlemenin esas hedefimiz olmaması gerektiğini gösterir. İşinize tüm enerjiniz ve tutkunuzla bağlanacaksınız. Üretkenliğiniz had safhada olacak ve başarınızı pekiştirecektir. Güç aynı zamanda önemli bir değişikliğin habercisidir. Düşmanlarınızı etkisiz hale getirebileceğiniz bir döneme gireceksiniz. İlişkilerinizde tutkulu bir dönem yaşayacaksınız. Bir güç alanına adım atacağınızı bilmelisiniz. Bu alan size enerji, canlılık ve içten gelen bir güç kazandıracak. İstediğiniz kişiye neşe ve tutkuyla yaklaşın, kazanabilirsiniz.
http://img542.imageshack.us/img542/673/90896998.jpg
Düz

Madde ve ruhsal dünya arasında kurulacak uyumun getireceği güç. Maddi kazanç. Maneviyatın güçlenmesi. Karakterin gelişmesi. Cesaret, irade, azim. Rakipleri barışa zorlama. İlişkilerde yeni bir dönem, mutlu bir ilişki. Risk alabilen, cesur bir sevgili. Merhamet, başkalarını düşünme.
http://img440.imageshack.us/img440/2465/tersg.jpg
Ters

Madde ve dünya arasındaki dengesizlik, ruhsal bozukluk. Zengin olma hırsı. Beceriksizlik ve korkaklık gösterileceği yönünde bir uyarı. Zalimlik, acımasızlık. Ahlaksızlık, manevi değerleri hiçe sayma.

Kartal 18.08.15 15:50

--->: Tarot Falı Kartı Güç Anlamı ve Açıklaması
 
Tarot Falı Kartı Güç Anlamı ve Açıklaması

Teşekkürler.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:52 .

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2