Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06.02.11, 16:48   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
SERDEM
S.Moderators

SERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 6910
Puan Grafiği
Rep Puanı:11076
Rep Gücü:20
RD:SERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 47
464 Mesajına 935 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Atılım Lisesi Kocaeli İzmit - Atılım Lisesi

Atılım Lisesi Kocaeli İzmit - Atılım Lisesi

Atılım Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nce 20.09.1995 tarihinde açılmış 02.10.1995 günü 67 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. İlk mezunlarını 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında 91 öğrenciyle vermiştir. İlk mezunlarından % 48’lik bir başarı ile bir üst eğitim kurumuna kazandırmış, bu öğrenciler farklı üniversitelerde eğitim-öğretimini sürdürmüştür.

Burada dikkate değer başarı ise bir genel lisenin % 48’lik başarısının oluşudur. Bu başarı Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Türkiye ortalaması ise % 11’dir. Diğer öğrenciler ikinci yıllarında ÖSYM’de başarılı olmuştur. Daha sonraki yıllarda bu başarısını Türkiye genelinde derece yaparak duyuran okulumuz;

2000-2001 Eğitim Öğretim yılında ÖSYM Sayısal Sözel Eşit Ağırlık Türkiye 29.uncusu, Kocaeli İl Birincisi Fatih GÜNİÇEN’i, 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılında ÖSYM Türkiye 117.cisi Sayısal-Sözel-Eşit Ağırlık Kocaeli İl Birincisi Yasin BAŞTÜRK’ü, 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında ÖSYM Sayısal-Sözel-Eşit Ağırlık Türkiye 102.cisi, Kocaeli İl Birincisi Elif ÇAKIR’ı, 2003-2004 Eğitim Öğretim yılında ÖSYM Türkiye 77.cisi, Sayısal ve Eşit Ağırlık Kocaeli İl Birincisi Alper KONALİ’yi mezun etmenin haklı gururunu yaşadı. 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında 77 öğrencisini 4 yıllık fakültelere; Tıp-Hukuk-Öğretmenlik-Mühendislik-İktisat v.b alanlara girme hakkı elde ederek mezun etmiştir. Mezun ettiği öğrencilerden üniversiteyi bitirerek Kocaeli Tıp Fakültesi hastanesine 2 doktor, eczacı, Kocaeli ilinde avukatlık, öğretmenlik yapan çeşitli belediyelerde mühendislik, mimarlık, şehir plânlamacısı, eğitim fakültesinde hocalık yapan öğrencilerinin bulunduğu bir okul konumundadır.
Atılım Lisesi Sosyal ve Kültürel alanlarda da Kocaeli ve Türkiye genelinde birincilikler elde etmiştir. Masa tenisinde 2001-2002 Eğitim Öğretim yılında, Kocaeli İl Birincisi Türkiye 3.üncüsü olmuştur. Atlatizm, Satranç, Buz Hokeyi, Güreş, su altı sporlarında kuruluşundan bugüne kadar çeşitli branşlarda sporcu yetişti-rerek Buz hokeyinde ve tekvandoda milli sporcuları mezun etmenin gururunu yaşamıştır. Bu başarıları spor alanı açarak elde etmiştir. Atılım Lisesi Kocaeli Spor’un alt yapısı ile işbirliği yaparak 2002- 2003 , 2003-2004, 2004-2005, 2005-2006, 2006-2007 Eğitim Öğretim yıllarında liselerarası futbol müsabakalarında İl Birincisi olmuştur. İlimizi Türkiye genelinde başarı ile temsil etmiştir ve bu futbolculardan Kocaelispor A Takımında 6 futbolcu top oynamaktadır. 2007-2008 Eğitim Öğretim yılında okulumuz futbol takımı final oynayarak il 2.cisi olmuştur. Kültürel alanda Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlemiş olduğu Türkiye Lise-lerarası Bilgi Yarışmasında Kocaeli İl Birincisi, Marmara Bölgesi Birincisi, Türkiye Yarıfinal Birincisi, Samsun Mithat Paşa Fen Lisesi’ne bir soru ile elenerek Türkiye ikincisi olmuştur. Uluslararası ve Türkiye genelinde ve ilde düzenlenen şiir, kompozisyon, resim yarışmalarında her yıl derece yaparak bu alanda da başarılı öğren-ciler yetiştirmiştir. Donanma Komutanlığı’nın düzenlemiş olduğu kompozisyon yarışmalarında okulumuz üst üste 3 yıl birincilik elde etmiştir. 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında sadece kompozisyon dalında okulumuzun ilimizde 34 birinciliği vardır. Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde okulumuz Atılım Lisesi, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlıkta 3 yıl üst üste ilimizi temsil etmiştir.
Atılım Lisesi 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nca Anadolu Lisesi’ne dönüştü-rülmüş, 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında son genel lise mezunlarını vermiştir. Kuruluşundan bu tarihe kadar 2692 öğrenci mezun etmiş bunların % 87’sini bir üst eğitim kurumu olan üniversiteye göndermiştir. Bundan sonraki başarılarını Atılım Anadolu Lisesi olarak yaşamayı hedeflemektedir.
Kuruluşunda 12 derslikten ibaret olan Atılım Lisesi, Okul Aile Birliği ve Okul idaresinin işbirliği ile 40 dersliğe çıkartılmış bütün sosyal donatıları 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında Atılım Anadolu Lisesi olarak İzmit’li öğrencilerin hizmetine açılmıştır. İzmit’te tenis kortu olan tek okuldur. Yeşil alanıyla kampüs şeklinde bir fizikî binaya sahiptir. Okulumuzun 4500 kitap kapasiteli güzel bir kütüphanesi bulunmaktadır.Okulun öğren-cileri dışında diğer okullarımızın öğrencilerini de kütüphanemiz hizmet sunmaktadır. 3 Laboratuarları mevcut olup öğrencilerin hizmetindedir.
Halen okulda 52 öğretmen, 1 Müdür, 4 Müdür Yardımcısı , 1 Bilgi İşlem Memuru , 1 Kütüphane Memuru, 1 Hizmetli mevcuttur.
Atılım Anadolu Lisesi’nin seçkin bir Okul Aile Birliği ve Koruma Derneği ile öğrencilerin daha iyi bir eğitim-öğretim görmeleri açısından fedakârhane çalışarak okul idaresine katkıda bulunmaktadır. Okul Aile Birliği Başkanı Meral ATEŞ, Koruma Derneği Başkanı ise Candan ADA’dır. 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında 690 öğrenciye eğitim veren okulumuz Anadolu Liseleri statüsünde Türkiye sıralamasında ilk basamaklarında yerini almayı hedeflemektedir. Geçmişin başarısı geleceğin habercisi olup okulumuzu tercih edecek olan tüm öğrenci ve velilere başarılar diler, bilgi amaçlı kamuoyuna duyurulur.

ADRES : YAHYA KAPTAN MAHALLESİ/İZMİT
TELEFON : 262 3111350 -262 3110763- 262 3113210
FAX : 262 3110763
E-POSTA : atilim41@mynet.com
--------------Tualimforum İmzam--------------
Aksini Belirtmediğim Takdirde Yazdığım Konular ALINTIDIR

Liseler - Anadolu Liseleri - Fen Liseleri

Anaokulu - İlköğretim

Sınav Soruları ve Ders Notları
SERDEM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla