Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18.03.11, 13:44   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Kartal
Moderator

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 7178
Puan Grafiği
Rep Puanı:10540
Rep Gücü:131
RD:Kartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 2.018
642 Mesajına 953 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Hilmi Yarayıcı Biyografisi - Hilmi Yarayıcı Kimdir - Hilmi Yarayıcı Hayatı

Hilmi Yarayıcı Biyografisi - Hilmi Yarayıcı Kimdir - Hilmi Yarayıcı Hayatı

Hilmi Yarayıcı (D. 1969, Antakya), Antakya doğumlu Türk halk müziği ve özgün müzik sanatçısıdır. 1988-1995 yılları arasında Grup Yorum'la çalıştı bu tarihten sonra gruptan ayrılsa da konser ve albüm çalışmalarına destek verdi. Grup yorumun efsane solisti olarak bilinir. 1993'de İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'na girdi. İTÜ Çoksesli Batı Müziği korosunda yer aldı. Konservatuvar öncesinde ve sonrasında opera hocalarından şan dersleri aldı. Albüm çalışmalarının dışında "Seher Vakti" ve "İlk Göz Ağrısı" adlı tv dizilerinin ayrıca "Aşk Yolu" adlı televizyon filminin müziklerini hazırladı. Ayrıca başrollerini Altan Erkekli,Göksel Arsoy ve Nevra Serezli'nin paylaştığı 'Unutulmayanlar' adlı filmin müzikleriniyapmıştır. Halen Kasımpaşa çok programlı lisesinde müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Albümleri

Sürgün

Gudileke
Aya Bak Nice Gider
Kızılırmak
Oy Bahçenize Ben Giremedim
Burdur Boğaz Havası
Nereye
Leylim Leylim
Hancı
prüler Yaptırdım
Sürgün
Bir Çift Turna
Ay Hanım
Taşa ÇaldımAyvam ile Narımı
Remiks (Aya Bak Nice Gider)

Sevdadan Yana

Sevdadan Yana
Uğurlama tel
Dersim
Sevme Derim
Kalanlara
Ceren Kız
Mapushane
Bintiş Şelebiya (Beyrut'luSanatçı Feyruz'un da söylediği Arap halk şarkısı)
Dağların Türküsü
Yitik Ülke

Salkım Söğüt 3

Leylican
Erzurum'danÇevirdiler Yolumu
Kerimoğlu
Albeni Yar
Emmo
Sesimi Şen Bülbüllere Katsalar
Dağlar
--------------Tualimforum İmzam--------------
Kartal