Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.03.08, 09:56   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Nokia
Moderator

Nokia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 5376
Puan Grafiği
Rep Puanı:8872
Rep Gücü:112
RD:Nokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond reputeNokia has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 353
264 Mesajına 784 Kere Teşekkür Edlidi
:
Thumbs up Atatürk Diyor Ki :

ATATÜRK DİYOR Kİ:

- Çocuklarımıza geleceğin büyükleri gözü ile bakılmalı ve öyle muamele edilmelidir.

- Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır:
Çalışkan olmak.

- Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz devrimlerin amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen modern ve bütün anlam ve biçimiyle olgun bir topluluk haline getirmektir.

- Özgün fikirler uygulandığı an; Türk Ulusu yükselecektir.

- Bilim, fen, teknik için Avrupa'ya gidelim, fakat kültürde, yani dilde, ahlakta, sanatta ve hayat anlayışında hep Türk kalalım.

- Kadınlarımızı hakiki bir ana görmek istiyorsak, onları erkeğinden fazla okutup yetiştirmeliyiz.

- Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim düsüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeter.

- İnsanların kişiliğine değer vermeyen ve gelişmelerini kolaylaştırmayan toplumlar yÜkselemezler.

- Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

- Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayandığı yer ulusun egemenliğidir.

- Biz uygarlıktan, bilim ve teknikten güç alırız.

- Hürriyet ve bağımsızlık benim karekterimdir.

- Cumhuriyeti biz kurduk, onu siz yaşatacaksınız.

- Her gelişmenin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

- Öğrenciye, her ne yaşta olursa olsun geleceğin büyüğü gözü ile bakmalı ve öyle davranılmalıdır.
Okul; genç kafalara, insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi, bağımsız yaşamayı öğretir.

( Alıntı )
Nokia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla