Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.11.11, 22:58   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Başak
Moderator

Başak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 6324
Puan Grafiği
Rep Puanı:14360
Rep Gücü:167
RD:Başak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 53
719 Mesajına 1.316 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri

Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri

Eğer sözün eğri kalbin doğruysa kerem sahibi Mevla o eğriliği affeder.

Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.

Dünyanın lütfu ve yaltaklanması hoş bir lokmadır. Ama az ye. Çünkü o lokma ateştendir.

Tane arayan nice kuşlar vardır ki boğaz hırsı boğazlarının kesilmesine sebep olur. Suda emniyet içinde olan nice balıklar, boğaz hırsı yüzünden oltaya koşarlar.

Gel, Gel, ne olursan ol, gel! İster kâfir, ister mecûsî, ister puta tapan ol, gel! Bizim dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel!

Ömrün altın kesesine, geceyle gündüzse bir sarrafa benzer. Bir vukufun olmadan sayıp harcarsan nihayet kese boşalır.

Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Dinle neyden ki hikâye etmede, Hep ayrılıktan şikayet etmede. Beni kamışlıktan kestiklerinden beri ahımdan herkes inlemede.

Akılların farklılığı yaradılıştandır. Ancak yaradılıştan olan üstünlük çalışıp çabalamakla artar.

İçteki şey dile dökülürse iç yok olur gider. Çok anlatma da için saklı kalsın yok olmasın.

Leş bize göre kötüdür, pistir. Ama domuz ve köpek için şekerdir.

Sevgide güneş gibi ol. Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol. Hataları örtmede gece gibi ol. Tevazuda toprak gibi ol. Öfkede ölü gibi ol. Her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol.

Üç şey hakkında dudağını kıpırdatma: Gittiğin yol, paran ve mezhebin.

Ten kafestir. Canın dikenidir.
--------------Tualimforum İmzam--------------
Yeniden gülmem için
Beni baştan sevmen lazım.......
Başak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla