Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.12.11, 20:04   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Eylül
Super Moderator

Eylül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 931
Puan Grafiği
Rep Puanı:7806
Rep Gücü:20
RD:Eylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond reputeEylül has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 542
199 Mesajına 659 Kere Teşekkür Edlidi
:
Arrow Ben Yahia Biyografisi - Ben Yahia Kimdir - Ben Yahia Hayatı - Wissem Ben Yahia Hayatı

Ben Yahia Biyografisi - Ben Yahia Kimdir - Ben Yahia Hayatı - Wissem Ben Yahia Hayatı

Wissem Ben Yahia (D. 9 Eylül 1984, Paris), Tunuslu milli futbolcu. 2010-11 sezonun sonuna kadar Tunus'un Club Africain takımında oynadı. 2011-12 sezonu itibariyle Süper Lig'in yeni ekiplerinden Mersin İdman Yurdu'nda oynamaktadır. Tunus vatandaşlığı yanında Fransız vatandaşlığına da sahiptir.

Wissem Ben Yahia

Kulüp Takımları Kariyeri

Paris doğumlu olan Wissem Ben Yahia ailesiyle beraber çoçuk yaşta ülkesi Tunus'a geri göndü. Burada başkent Tunus'un güçlü ekiplerinden Club Africain'ın altyapısında futbola başladı. 2003 yılında as takım kadrosuna dahil edildi vekısa bir süreden sonra ilk onbir'de oynamaya başladı. Burada gösterdiği performansla 2006 yılından beri Tunus Milli Takımı'na seçilmeye başlandı. İlerleyen senelerde yurt dışından transfer teklifleri almaya başladı. İllerleyen senelerde yurt dışından transferteklifleri almaya başladı. Özellikle Alman Bundesliga ekipleri Hertha Berlin ve Werder Bremen israrlı transfer teklifinde bulundu fakat transferler gerçekleşmedi.

Transferde bu kadar aranan futbolcu konumunda olmasina rağmen 2011-12 sezonunun başında Süper Lig'in yeni ekiplerinden Mersin İdman Yurdu'na transfer oldu.

Milli Takım Kariyeri

2006 yılından itibaren 18 kez Tunus Millî Takımı formasını giydi ve bu karşılaşmalarda iki golkaydetti. Ben Yahia, Tunus Millî Takımı'nın 2011 Afrika Uluslar Şampiyonası kadrosunda yer almıştır.

Kulüp Bilgileri
Bulunduğu Kulüp: Mersin İdman Yurdu

Altyapı Kariyeri
1996-2003 Club Africain

Profesyonel Kariyeri
Yıl .................Kulüp........... Maç (gol)
2003-2011........Club Africain....... 102 (24)
2011- ... ......Mersin İdman Yurdu ...0 (0)

Milli Takım Kariyeri
2006- Tunus 18 (2)
--------------Tualimforum İmzam--------------

Eylül
Eylül isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla