Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.07.12, 18:30   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
EZEL
Moderator

EZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 909
Puan Grafiği
Rep Puanı:2080
Rep Gücü:36
RD:EZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant futureEZEL has a brilliant future
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 41
64 Mesajına 108 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Orucun Faydaları ve Zararları Nelerdir

Orucun Faydaları ve Zararları Nelerdir
Orucun Faydaları ve Zararları Hakkında Bilgi

Oruç tutmanın sahura kalkıldığı ve yeterli şekilde yemek yenildiği takdirde vücuda hiç bir zararı yoktur Aksine oruç vücudu dinlendirir Sağlık açısından Ramazan ayı dışında da oruç tutmak faydalıdır

Orucun sevabı diğer ibadetlere göre daha fazladır Hadis-i kudside, (Her iyiliğe, 10 mislinden 700 misline kadar sevab verilir; fakat oruç bana mahsustur, onun mükâfatını ben veririm Çünkü kulum, benim için şehvetini ve yeme içmesini bırakmıştır) buyuruldu (Buhari)

Orucun faydaları çoktur İki hadis-i şerif meali de şöyledir:

(Oruç eti eritir ve Cehennem ateşinden uzaklaştırır Gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hatırına gelmeyen nimetler, ancak oruç tutana nasip olur) [Taberani]

(Allah rızası için bir gün oruç tutan kimseyi Allahü teâlâ, bu bir günlük oruç sebebiyle Cehennem ateşinden 70 yıl uzak tutar) [Buhari]
--------------Tualimforum İmzam--------------
Allah'ım Hakkımızda Hayırlısını Ver.
Amin
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla