Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.09.12, 01:10   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
SERDEM
S.Moderators

SERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 6910
Puan Grafiği
Rep Puanı:11076
Rep Gücü:20
RD:SERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 47
464 Mesajına 935 Kere Teşekkür Edlidi
:
Arrow Anlatım Özellikleri

Anlatım Özellikleri
Yalınlık: Sade anlatımdır, süsten ve yapmacıktan uzak durmak, gösterişsiz olmaktadır. Süslü anlatımın zıddıdır.

Duruluk: Aynı anlama gelen sözcük ve sözlerin bir arada kullanılmaması yani gereksiz sözcüklere yer verilmesidir.

Etkileyicilik: Bir sanat eserinin okuyan, dinleyen ve izleyen üzerindeki değiştirici etkisidir. Duygu, düşünce ve davranışlarda değişiklikler olmasıdır.

Sürükleyicilik: Bir eserde, anlatılanların okuyana çok çekici gelmesi ve bunun sürmesidir. Buna, okunan şeyi elden bırakamama da diyebiliriz.

Açıklık: Bir cümlenin kolay anlaşılmasıdır. Açık cümlelerde anlam bulanıklığı ve kapalılığı yoktur.

Özlülük: Az sözle çok şey anlatılmasıdır, diğer adı da "yoğunluk"tur. Bu tür anlatımlarda bir cümle veya paragraf içerisinde birden çok anlam iç içe bulunur. Atasözleri ve özdeyişler özlü anlatım örneklerdir.

Özgünlük ( Orijinallik ): Öz ve biçim yönüyle herkesten, her şeyden farklı olmak, kimseye benzememektedir. Özgün yapıtlar, kolay kolay taklit edilemeyen yapıtlardır. Özgün anlatım; sıradan, basmakalıp anlatımın zıddıdır.

Yadsıma: Bir durumu inkâr etmek demektir.

Kanıksama: Öncekileri çok tepki gösterilen bir duruma artık tepki gösteremez olmak, zamanla o duruma alışmaktadır. Bir durumu zamanla kabullenmektir.

İvedilik: "Acelecilik" demektir.

Devinimsel: Devinim, "hareket"; devinimsel ise "hareketli" demektir.

alıntı
--------------Tualimforum İmzam--------------
Aksini Belirtmediğim Takdirde Yazdığım Konular ALINTIDIR

Liseler - Anadolu Liseleri - Fen Liseleri

Anaokulu - İlköğretim

Sınav Soruları ve Ders Notları
SERDEM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla