Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10.10.12, 23:04   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Okyanus
Moderator

Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 7149
Puan Grafiği
Rep Puanı:16317
Rep Gücü:20
RD:Okyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 54
889 Mesajına 1.404 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Maria Rita Epik Biyografisi - Maria Rita Epik Hayatı - Maria Rita Epik Kimdir?

Maria Rita Epik Biyografisi - Maria Rita Epik Hayatı - Maria Rita Epik Kimdir?

Maria Rita Epik, İtalyan kökenli İzmirli levanten bir aileye mensup Türk şarkıcı.

Maria Rita Epik, 1979 senesinde kendi bestesi olan "Seviyorum" isimli şarkı ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'ne katılmıştır. Ulusal finalde 21. Peron ile birlikte seslendirdiği "Seviyorum", on üç şarkıyı geride bırakarak birinci seçilmiştir.

Ancak 1978 yılında düzenlenen yarışmayı İsrail'in kazanmış olması, 1979 Eurovision Şarkı Yarışması'nın Kudüs'te yapılıyor olması, diğer taraftan Türkiye'nin bu yıllarda ekonomik kriz içinde bulunması ve Türkiye'nin Kudüs'teki yarışmaya katılması durumunda Arap ülkeleri ile arasında bir de petrol krizi yaşamak istememesi nedenleriyle TRT yarışmadan çekilmiş ve Maria Rita Epik & 21. Peron Uluslararası Finale katılamamışlardır.

Maria Rita Epik, İzmir'deki Özel Maria Rita Epik Müzik Okulu'nda müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

Diskografi

Tanışma, (1979)
Yanımda Yoksun, (1989)
Peki Ben Niye Öldüm, (1994)
Aradan Uzun Zaman Geçti, (2005)
--------------Tualimforum İmzam--------------
Okyanus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla