Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.05.13, 22:12   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Başak
Moderator

Başak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 6324
Puan Grafiği
Rep Puanı:14360
Rep Gücü:167
RD:Başak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond reputeBaşak has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 53
719 Mesajına 1.316 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Kakaolu Kek Tarifi - Kakaolu Kek Nasıl Yapılır - Yemek Tarifleri

Kakaolu Kek Tarifi
Kakaolu Kek Nasıl Yapılır
Yemek Tarifleri

1 bardak süt,
1 bardak şeker,
3 adet yumurta,
3 kaşık kakako
1 paket kabartma tozu,
1 paket vanilya,
3 su bardağı un,
yarım paket margarin,

Hazırlanışı ve Yapılışı:

3 yumurta ve şekeri karıştırma kabına alın. Mikserle beyazlaşıncaya kadar çırpın. Margarin veya sıvı yağı ekleyin.. Ben yarı yarıya kullandım. Sütü de kattıktan sonra biraz daha karıştırıp unu ekleyin. Unu karıştırmadan önce üzerine kabartma tozu ve vanilyayı da unun üzerine ekleyelim. Topaksız bir karışım elde ettikten sonra yağlanmış ve unlanmış kek kalıbına yarısını keke kalıbına dökün. Kalan yarısına da kakao ekleyip mikserle tekrar çırpın. Kalıba diğer karışımın üzerine ekleyin. Bir kaşık yardımıyla belli aralıklarla ters yüz yapın.Böylece alacalı bir kekimiz olacak. 160 derece ısıtılmış fırında yaklaşık yarım saat pişirin.Afiyet olsun..

--------------Tualimforum İmzam--------------
Yeniden gülmem için
Beni baştan sevmen lazım.......
Başak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla