Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24.10.13, 14:16   #2 (permalink)
Kullanıcı Profili
tualim
Administrator

tualim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 3793
Puan Grafiği
Rep Puanı:22454
Rep Gücü:20
RD:tualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 125
207 Mesajına 2.102 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart --->: Tualim Günlük

Komalardan Koma Beğen

Eweet gelelim il konumuza:

Bilen bilir ben 25 yıllık trafik kazası geçirmiş bir OF'yim(omirilik felçlisi).

Zamanla gelişen son günlerdede sıklaşan bir allerji sorunum var dün gecede tekrarladı ve 112 aradım acil olarak iğne yapılmalıydı neyse sağolsunlar geldiler ve hastaneye götürecekler fakat benmi nefes sistemi gitmiş acil değilim onlarmı acemi anlayamadım)o kadar yardım ediyorlarki 2 dakikada bineceğim asansöre 10 dakikada bindik,ambulansa binecem 2 sağlık görevlisi var aslan gibiler maaşallah ensemden enik gibi tutsa atacak sedyeye fakat 2 kişi mahallenin ortasında beni sedyeye almak için formüller geliştirdi olabilecek en iğrencinide yaptılar ben en kolay yolunu yapmak yada söylemek istediğimde panik yapma vs. gibi sözlerle erken komaya girmemi sağladılar sağolsunlar,bunlar şahsa eleştirim değildir ama bilmiyorlar neyse gece sabaha karşı dönecem taksiye biniyorum haliyle bitmişim güç kalmamış binerken zorlandım taksici tuttu kolumdan çekiyor arkadaşım yürüyenin ayagını tutmak gibi kollarınla binecem yardımsever kardeşim kolumu tutuyor nasıl binecem hasta oldugumamı yanayım ,hanım hanımcık kendi kendime gidip gelebilen biri olarak bu kadar yardıma ramen rezilligemi yanayım bilinçsizliğemi yanayım bilemedim.

Bunları yazdım neden?

Eleştiri değil asla ama yapılması gereken birşeyler var açık seçik belli bir kişi okurda ne yapalım,neler yapılmalı yada böyle yaşanmışlıklar varmış desin diye paylaştım ,yıllardır hep şunu derim yürümemek sorun değil arkadaşlar sorun yanı sıra gelen yaşanan ama yaşanmaması gereken sorunları azaltmak hatta yok etmek anlattıgım sağlık personeli ve engelliyi bilmiyor ne yapmalıyız bu konuda bilmiyorum engelli koçlarımı yetiştirmeli acaba sağlık,sosyal hayat,bakım vs.

Bundan sonra bu konuda ne yapabilirsem yapacam hissetmeyen bacagıma iğne sokup acıyormu denmesinden,kolumla yapacagım iş varken yardım için kolumu tutmalarından,ben yokmuşum gibi benimle ilgili soruların yanımdakine sorulmasından sıkıldım engelliysem sonuçta bir bayanım karga tulumba gereksiz hareketlerle taşınmaktan sıkıldım kendimi fazlasıyla ifade edecek zekaya sahipken tam tersi davranılmasından sıkıldım istemiyorum.

Ha birde şu var acil ambulans alıp hastaneye götürüyorya gece 3 bu hasta nasıl dönecek gece 3 karga tulumba hastanedeyiz taksiyle dön parayımı düşündüm,telefonumu o saatte millet uykuda napacaz...

ŞÜKRAN B ÜLBÜL
--------------Tualimforum İmzam--------------
TUALİM

Tualimforum kurallarını okuyunuz Lütfen.
Forum kullanımı hakkında bilgi için TIKLAYINIZ%TIKLAYINIZ.
Soru ve sorunlarınızı BURADAN bize yazabilirsiniz.
Kurallara uymayan kişilerin tualimforum'a girişleri yasaklanacaktır.
Lütfen imzanıza site adı, link içeren resimler koymayınız sorgusuz silinecektir.
tualim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla