Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.08.15, 21:05   #2 (permalink)
Kullanıcı Profili
Kartal
Moderator

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 7178
Puan Grafiği
Rep Puanı:10540
Rep Gücü:131
RD:Kartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 2.018
642 Mesajına 953 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Sibel Can Biyografisi - Sibel Can Kimdir - Sibel Can Hayatı - Sibel Can Yaşamı

Sibel Can Biyografisi - Sibel Can Kimdir - Sibel Can Hayatı - Sibel Can Yaşamı

Sibel Can (D. Sibel Cangüre, 1 Ağustos 1970, İstanbul), Türk fantezi müzik şarkıcısı. Kariyerinin başında dansözlük ve şarkıcılık yapan sanatçı günümüzde televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır.

Yugoslav göçmeni Engin Cangüre ve Mudanya, Bursa'lı Emine Gül Sezer Cangüre'nin ilk çocukları olarak Karagümrük semtinde doğdu. Sanatçının babası birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı. Sibel Can 14 yaşındayken, gelen teklif üzerine oryantal olarak sahneye çıkmaya başladı. Babası Engin bey ile beraber yurt içi ve yurt dışında yaptığı turnelerde hem oryantallik hem de solistlik yaptı. Dönemin bilinenmekanları Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde çıkan sanatçı, Nükhet Duru'nun, Fahrettin Arslan'a tavsiyesi üzerine Maksim Gazinosu'nda çıkmaya başladı ve henüz 17 yaşındayken assolist oldu.

Stüdyo Albümleri

1987: Günah Bize 1988: Bulursun Beni
1989: Rüyalarda Buluşuruz
1990: Hasretim
1991: Bir Güneş Batışında
1992: Seni Sevmek
1993: Hayat Devam Ediyor
1994: Hatırasıdır
1995: Şarkılar da Senden Yana
1997: BuDevirde
1999: Daha Yolun Başındayım
2000: Sibel Can Şarkıları