Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.01.08, 02:26   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
tualim
Administrator

tualim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 3793
Puan Grafiği
Rep Puanı:22454
Rep Gücü:20
RD:tualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond reputetualim has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 125
207 Mesajına 2.102 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Halide Edip Adıvar - Türkün Ateşle İmtihan

Benim o günlerde maddi ve manevi durumum, Mütareke imza edilip de ittifak kuvvetlerinin İstanbul’a girişiyle memlekette meydana gelen genel duygulardan başka değildi. Herkes gibi ben de, 1914′ ten beri geçen olayların etkisiyle yorgun, şaşkın ve canımdan bıkkın bir durumydaydım. Osmanlı İmparatorluğu çökmüştü. Fakat bu korkunç çöküntü altında ezilenler yalnız Birinci Büyük Dünya Savaş’ına Türkiye’ yi sokan İttihatçılar değildi. Şurasını da eklemek isterim ki, o savaşa girsek de girmesek de İmparatorluğun devam edemeyeceğine , ben o günlerde de inanmıştım. Bununla birlikte geleceği görebilen bir politika izleyebilseydik, belki o günün ani ve korkunç akibetine uğramazdık. Her halde o gün İmparatorluğun ölümü apaçık bir hakikatti.
(İçerik’ten Alıntı)

Halide Edib Adıvar -MOR SALKIMLI EV
Halide Edib Adıvar -SİNEKLİ BAKKAL
Halide Edip Adıvar-Ateşten Gömlek
Halide Edip Adıvar-Dağa Çıkan Kurt
Halide Edip Adıvar-Handan
Halide Edip Adıvar-Tatarcık

--------------Tualimforum İmzam--------------
TUALİM

Tualimforum kurallarını okuyunuz Lütfen.
Forum kullanımı hakkında bilgi için TIKLAYINIZ%TIKLAYINIZ.
Soru ve sorunlarınızı BURADAN bize yazabilirsiniz.
Kurallara uymayan kişilerin tualimforum'a girişleri yasaklanacaktır.
Lütfen imzanıza site adı, link içeren resimler koymayınız sorgusuz silinecektir.

Konu SERDEM tarafından (14.03.14 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir..
tualim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla