Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04.08.08, 00:22   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
mor_elmas
Epsilon Üye

mor_elmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 118
Puan Grafiği
Rep Puanı:1593
Rep Gücü:0
RD:mor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant futuremor_elmas has a brilliant future
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 0
10 Mesajına 48 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Cipsli Şehriye Salatası

1. Malzemeler :
  2. 1 paket arpa;yıldız veya tel şehriye
  3. Haşlamış taze fasulye;patates;havuç;bezelye;
  4. haşlanmış tane mısır
  5. 4-5 ad. kornişon turşu
  6. az miktarda cips
  7. 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  8. 1 yemek kaşığı nar ekşisi
  9. Tuz
  10. Arzu edilen diğer baharatlar
  11. Yoğurt-mayonez
  12. (Hazır garnıturlerle de yapabilirsniz)
Tarifin Hazırlanışı :
  1. Arkadaşlar yapıımı oldukça basit ve tadı oldukça LEZZETLİ kola bir tarif..Uzun süredir yapıyorum;kendimce birkaç değişiklik yaptım..
  2. benim gibi salatayı ağır yemeklere tercih edenler için çok hoş bir alternatif..Salata bölümündeki paylaşımlarımızı artıralım..;o)
  3. Yapılışı:1/2 su bardağı şehriyeyi yaklaşık 1 çay kaşığı sıvı yağda hafif kahverengileşene dek kavurun.Diğer şehriyelerle birlikte kaynayan suya atıp 5 dk.kadar haşlayın (çok uzun süre haşlamamaya ve haşlarken arasıra karıştırmaya özen gösterin ki diriliğini kaybedip hamur olmasın).
  4. Suyunu süzüp arzuya göre çeşitlendirdiğiniz malzemelerle karıştırın..NAr ekşisi sevmiyorsanız;limonla da harika oluyor -isterseniz yoğurt da eklemeyebilirsiniz..
  5. Afiyet olsun
mor_elmas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla