Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10.11.08, 08:32   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Güllü
Gamma Üye
 
Güllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 2.538
Konular: 1710
Puan Grafiği
Rep Puanı:3968
Rep Gücü:0
RD:Güllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 54
146 Mesajına 240 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Liderlerden '10 Kasım' Mesajı

Liderlerden '10 Kasım' Mesajı
Yayınlanan mesajlarda, büyük önder saygı, şükran ve özlemle anıldı..

Bugün (10.11.2008) 10 Kasım...
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 70'inci yıldönümü.
Liderler, yayınladıkları mesajlarda; büyük önderi saygı, şükran ve özlemle andılar.
Gül: "Hedef, Atatürk'ün Öngördüğü Muassır Medeniyet Seviyesini Geçmektir"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül mesajında, Atatürk'ün öncülüğünde hayata geçirilen inkılap ve reformların, demokratik, hür ve müreffeh Türkiye'nin temellerini atarak büyük bir modernleşme sürecini başlattığını belirtti.

Gül, şöyle dedi:
"Cumhuriyet'in kuruluşuyla belirlenen ideallere ulaşma bağlamında temel hedefimiz, ülkemizin Atatürk'ün öngördüğü muassır medeniyetler seviyesini geçmesini sağlamaktır. Bu hedefe doğru yürürken, Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde gelişmesi, büyümesi, modernleşme sürecinin devam etmesi elzemdir."

Toptan: "O'nun İlke ve Devrimleri Yol Göstermeye Devam Edecektir"
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Meclis'in bugün de ilk günkü heyecan ve kararlılık içinde cumhuriyete sahip çıkarak yoluna devam ettiğini bildirdi.

Toptan mesajında şöyle dedi:
"10 Kasım, Türk milleti için büyük bir kurtarıcısını anma günü olduğu kadar sahip olduklarının değerini bilerek cumhuriyetin erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür."

Erdoğan: "Cumhuriyetin İdeali Milleti Vatandaşlık Temelinde Birleştirmek"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhuriyetin en büyük idealinin, "İnancı, etnik kökeni, yaşam biçimi ne olursa olsun milletin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmek olduğunu" vurguladı.

Erdoğan; "Büyük bir öz güvenle bir kez daha diyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'büyük eserim' dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti altında, milletimiz birlik içinde özgür ve müreffeh olarak ilelebet yaşayacaktır." dedi.
Orgeneral Başbuğ: "Atatürkçü Düşünce Sistemi En Büyük İtici Güç"
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da, Atatürkçü düşünce sisteminin, Türkiye Cumhuriyeti'ni ülkesi ve ulusuyla sonsuza dek bölünmez bir bütün olarak yaşatacak en büyük itici güç olduğunu söyledi.

Orgeneral Başbuğ, "Ebedi Başkomutanımız Atatürk, düşüncelerde ve gönüllerde filizlenen ülkünle, ilke ve devrimlerinle aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz" dedi.
Baykal: "Atatürk, Sıradanlaştırılmayan Bir Önderdir"
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, Atatürk'ün yüzyılın lideri olduğunu belirtti ve "Değeri her gün biraz daha artan ve sıradanlaştırılmayan bir önderdir" dedi.

Bahçeli: "Atatürk, Türk Milletinin Yolunu Aydınlatmıştır"
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, Atatürk'ün, bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlattığını vurguladı.


trt.net.tr
Güllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla