Konu: Üç Kelebek
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13.11.08, 19:54   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Okyanus
Moderator

Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 7149
Puan Grafiği
Rep Puanı:16317
Rep Gücü:20
RD:Okyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 54
889 Mesajına 1.404 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon1c Üç Kelebek

Üç Kelebek

İlkbahar gelmişti. Her yer rengarek çiçeklerle bezenmişti. Arılar , kelebekler uçuşmaya başlamışlardı. 3 kelebek çok iyi arkadaştı. Sarı kelebek, kırmızı kelebek ve mor kelebek, Güle oynaya uçuşuyorlardı. Ama ilkbahar işte. Güneşli hava birden bozdu ve yağmur bulutları kapladı heryeri. Gök gürlemeye başladı. Yağmur başlayacaktı. Tüm hayvanlar kaçışmaya başladılar. 3Kelebek de

KIRMIZI KELEBEK–Yağmur yağacak

SARI KELEBEK– Hemen saklanacak bir yer bulmalıyız.

MOR KELEBEK-Yoksa ıslanırız ve ölürüz.

Önce gülün yanına gittiler.

KIRMIZI KELEBEK- gül güzel gül. Yağmur başlayacak. Biz de ıslanacağız bizi yapraklarının altına saklar mısın. O zaman ıslanmayız

GÜL- . ayyy ben ki çiçeklerin en güzeliyim sizi yanıma alırsam güzelliğim bozulur. Çekilin çekilin.

KIRMIZI KELEBEK- lütfen gül ıslanırsak ölürüz

GÜL- eh peki madem ama sadece sen gel. Çünkü sende benim gibi kırmızısın. Kırmızı renk çok güzel ama diğer kelebekler olmaz

KIRMIZI KELEBEK- olmaz yapamam ben arkadaşlarımı bırakamam

GÜL- ozaman sen bilirsin. Hadi gidin yanımdan aa güzelliğimi engelliyorsunuz

sonra lalaye uçtular gök gürlemeye devam ediyordu

SARI KELEBEK- lale güzel lale . Yağmur başlayacak. Biz de ıslanacağız bizi yapraklarının altına saklar mısın. O zaman ıslanmayız

LALE- hıhhh ben çiçeklerin en zarifiyim. Sizi yanıma alırsam zerafetim bozulur. gidin yanımda bile duramazsınız pis böcekler ıyyy ıyyy

SARI KELEBEK- lütfen güzel lale. Islanırsak ölürüz

LALE- eh iyi o zaman ama sadece sen gel. Diğer kelebekler olmaz. Sende aynı benim gibi sarı renksin. Ben sarıyı çok severim

SARI KELEBEK- olmaz yapamam ben arkadaşlarımı bırakamam

LALE- iyi tamam tamam. Sen bilirsin gidin ozaman yanımdan

3 kelebek üzgün şekilde mor menekşeye doğru uçarlar.

MOR KELEBEK- mor menekşe güzel menekşe Yağmur başlayacak. Biz de ıslanacağız bizi yapraklarının altına saklar mısın. O zaman ıslanmayız

MOR MENEKŞE-hah hah haha - güler- ayol ben çiçeklerin kraliçesiyim. Rengim eşsizdir. Yapraklarım kadife gibi yumuşacıktır. Sizi neden saklayayım ki

MOR KELEBEK- lütfen ıslanırsak ölürüz

MOR MENEKŞE- ee madem çok ısrar ettiniz. Ama bak söyleyeyim ben sadece seni saklarım. Rengin benimki gibi asil bi renk. Mor. Ben moru çok severim

MOR KELEBEK- olmaz ben arkadaşlarımı yalnız bırakamam

MOR MENEKŞE.- ee çekil git o zaman vaktimi harcadım sana offf

zavallı kelebekler uçıuşurken yağmur başlamış. O sırada bir ses

GÖKKUŞAĞI-pıiişşşt kelebekler buraya bakın yukarıya

3 KELEBEK . AYNI ANDA – sende kimsin

GÖKKUŞAĞI- benim gökkuşağı hadi gelin saklayayım sizi yağmurda ıslanmayın

3 KELEBEK- oleyy yaşa gökkuşağı

bir süre sonra yağmur diner ve kelebekler çıkarlar ama o da ne tek renk olan kelebeklerin kanatları rengarenk olmuştur

3KELEBEK- aa rengarenk olmuşuz ama bu nasıl oldu

GÖKKUŞAĞI- ben sizi izledim. Siz isteseydiniz arkadaşlarınız bırakıp kendiniz saklanabilirdiniz. Ama yapmadınız. Aferin size işte bende sizin bu arkadaşlığınız ödüllendirdim size renklerimden verdim. Artık sizi beğenmeyen çiçeklerden daha güzelsiniz hadi uçun kelebekler

ÇİÇEKLER [kelebeklere bakarak]

GÜL- aaa bak ne kadar . güzel olmuşlar

LALE -ayy sinir oldum bak şimdi

MOR MENEKŞE- renkleri ne güzel olmuş

ŞARKI hep birlikte söylenirken kelebekler kanat çırparak sahneden inerler

pır pır pır pır uçuşur kelebekler

renk renk kanatları doğayı süsler

uç kelebek bahar geldi

bütün kırlar çiçeklendi

--------------Tualimforum İmzam--------------
Okyanus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla