Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13.11.08, 20:23   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Okyanus
Moderator

Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 7149
Puan Grafiği
Rep Puanı:16317
Rep Gücü:20
RD:Okyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 54
889 Mesajına 1.404 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon1c Uçan Kaplumbağa

Uçan Kaplumbağa

Kaplumbağanın biri kuşları görünce:

— Kuş olmak, türlü yerler, ülkeler görmek ne güzel!Keşke ben de uçabilseydim.Der, sonra da derin derin göğüs geçirerek şöyle mırıldanırdı. Rastladığı kuşlara:

— Ne olursunuz, beni de yanınıza alın, uzak ülkelere götürün...Diye yalvardığında, kuşlar gülüp geçerlerdi:

— Ama, sen kanatlı bir hayvan değilsin ki...

Kaplumbağa da uçmak tutkusu gün geçtikçe artıyordu, sonunda derdini ördeklere açtı:

— Uçmak istiyorum.Bunun bir çaresi yok mu ördek kardeşler?

Ördeklerden biri düşünüp taşındı. Sonra da:

— Aklıma bir şey geldi, dedi. İstersen bir deneyelim. Diyerek gagasıyla uzunca bir değnek bulup getirdi ve:

— Buna ağzınla sen sıkı sıkıya tutun, dedi.

Kaplumbağa ördeğin dediğini yaptı, değneğin ortasına çenesiyle kenetlendi. Ördekler, biri değneğin bir ucundan, öteki öbür ucundan yakalayıp havalandılar.Görenler heyecanla bağrışıyorlardı.

— Bakın! Bakın! Uçan kaplumbağa! Kaplumbağa uçuyor! Şaşılacak şey!Bu sözleri duyan kaplumbağa öyle sevindi, öyle gururlandı ki:

— İlk uçan kaplumbağa benim! Bu başarımla övünüyorum...Demek için ağzını açtı, açmasıyla da yere düşmesi bir oldu.

--------------Tualimforum İmzam--------------
Okyanus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla