Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13.04.09, 07:24   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Okyanus
Moderator

Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 7149
Puan Grafiği
Rep Puanı:16317
Rep Gücü:20
RD:Okyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 54
889 Mesajına 1.404 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon 23 Nisan Skeçleri ve Oyunları

23 Nisan Skeçleri ve Oyunları

GÜZELLİK YARIŞMASI

(Adaylar ve sunucu, köylü kıyafetleri giymişlerdir. Sahnenin önünde "DAŞLI DEPE YEŞİL MERCİMEK FESTİVALİ" yazmaktadır. Arkada 3 kişi bir masaya oturmuş, masanın önünde de CÜRİ yazılı bir kağıt vardır.)

Sunucu:
Sevgili Daşlı Depelile, güzel gasabamız için derdiplenen Daşlı Depe Yeşil Mercimek Festivaline hoşgeldiniz. Şimdi sıra geldi güzellik yarışmasınaaaaaaaaaaa. Güzel adayları deker deker cürinin önünden geççekler. (Köylü kızlar-adaylar jürinin önünden geçerler)

1. Aday. Hülya Bahar. 18 yaşında, lise sona gideyo, İngilizce bileyo. Gasabamız Hal Müdürünün gızı.

2. Aday. Fatoş Zeytin. Biçki dikiş gursu mezunu, 21 yaşında Göfteci Ali’nin gızı.
Aha bu da Saniye Yanoş. 20 yaşında Muncurukların Sarı Naciye’nin gızı. Her türlü yimek yapayo, ganaviçe işleyo, iğne oyası bileyo.
4. Aday. Güllü Kestaneci. 19 yaşında, yufka açayo, sıva yapayo, dantel öreyo, Güdük Necmi’nin gızı.

5. Aday. Fadime Gırtık 19,5 yaşında. Gözel mantı yapayo. Her bi işi becereyo. Açık öğretim mektebine devam edeyo. Bodur Osman’ın gızı.
6. Aday. Zahide Pekmez. 18 yaşında. Ganaviçe işleyo, gözel gözel yemekler yapayo, iyi göbek atıp, türkü çığırıyo. Püsürdükler’in Hatça’nın gızı.
Anaaaaaa bunlar da kim? (Anne ile kız tartışarak içeri girerler) Aça ne arıyorsunuz burda?

Anne-
Benim gızın elâlemden nesi eksük?

Sunucu:
Eksiği yok fazlası var.

Kız:
Neyim fazla sunucu buba?

Sunucu:
Yaşın.

Anne-
Güçüttürürüz.

Sunucu:
Kilon fazla gızım.

Anne-
Erüttürürüz.

Sunucu:
Gerdanın sarkmış.

Anne-
Gerdürttürürüz.

Sunucu:
Sana curi oy vermez gızım.

Anne-
Verdüttürürüz.

Sunucu:
Nasıl verdüttürecen?

Anne-
(Kolundaki altın bilezikleri göstererek) Yedüttürürüz.

Sunucu:
Yahu farzedelim güzellik graliçesi oldun. Sonra nolucek?

Anne-
Evlendürürüz.

Kız: Hayır anne hayır, asla, ayem sori yani üzgünüm. Beni graliçe olduktan sonra isteyen bir erkeği ben gatiyen istemem.
Okyanus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla