Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.08.09, 06:19   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
SERDEM
S.Moderators

SERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 6910
Puan Grafiği
Rep Puanı:11076
Rep Gücü:20
RD:SERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 47
464 Mesajına 935 Kere Teşekkür Edlidi
:
Arrow Adana - Anadolu Lisesi Tanıtımı ve İletişim Adresi

Adana - Anadolu Lisesi

Adana Anadolu Lisesi Tarihi - Adana Anadolu Lisesi Tanıtımı

Adana Anadolu Lisesi,veya kısa adıyla ALA,Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü'nün emriyle Reşatbey Mahallesi Stadyum Caddesi'ndeki Hacı Mehmet Musa Ballı'ya ait iki katlı binada 10 Ekim 1975 yılında altmış öğrenci,bir müdür,üç öğretmen,bir memur ve bir hizmetli ile öğretime başlamıştır.Kurucu Müdür Matematik Öğretmeni Hüseyin Sabırlı'dır. Okul,1976/1977 Öğretim Yılında şimdiki Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi binasına taşınmıştır.Mevcut bina ihtiyacı karşılamadığından 1984/1985 Öğretim Yılının ikinci yarıyılında bugünkü Fen Lisesi (eski Adana Kız Öğretmen Okulu binasına ) taşınmıştır.Şu anda Turgut Özal Bulvarı'nda elli dönümlük arazi üzerindeki okulun temeli,1976 ocak ayında Devlet Bakanı Prof.Dr.Turan Feyzioğlu tarafından atılmıştır.On yıl süren okul inşaatı 1987 tarihinde bitmiş ve aynı yıl kendi binasında eğitime başlamıştır.1995 yılına kadar şimdiki ismini taşıyan okulun ismi,Kurttepe Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş, 2004 yılında tekrar eski adı olan Adana Anadolu Lisesi adını almıştır.2001 yılında 8 yıllık ilköğretim uygulaması başlayınca okulun ortaokul kısmı kapanmış ve bu yıldan itibaren sadece lise kısmına öğrenci almaya başlamıştır.

Adres: Alparslan Türkeş Bulvarı - Seyhan - Adana
Telefon: 0322 2351408
Fax : 0322 2356841

--------------Tualimforum İmzam--------------
Aksini Belirtmediğim Takdirde Yazdığım Konular ALINTIDIR

Liseler - Anadolu Liseleri - Fen Liseleri

Anaokulu - İlköğretim

Sınav Soruları ve Ders Notları
SERDEM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla