Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03.08.09, 19:31   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
SERDEM
S.Moderators

SERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 6910
Puan Grafiği
Rep Puanı:11076
Rep Gücü:20
RD:SERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 47
464 Mesajına 935 Kere Teşekkür Edlidi
:
Arrow İstanbul - Gaziosmanpaşa - Vefa Poyraz Lisesi Tanıtımı ve İletişim Adresi

İstanbul - Gaziosmanpaşa - Vefa Poyraz Lisesi

Vefa Poyraz, 1918 yılında Nevşehir’de doğdu. Nalbantoğulları adıyla anılan Bekir Sıtkı Bey’in oğludur. İlk ve orta öğrenimini Nevşehir’de yapan Vefa Poyraz, 1932 yılında İstanbul’daki Maltepe Askeri Lisesi’ne girmiş, 1937’de Harp Okulu’nu, 1939’da Halıcıoğlu Topçu Okulu’nu bitirmiş, bir süre devam eden kıta hizmetinden sonra, 1948 yılında Harp Akademisi imtihanlarını kazanmış ve 1952 yılında bitirmiştir. 15 Nisan 1960 tarihinde Bitlis, 1961 tarihinde Trabzon Valisi ve Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1964 yılında Bursa Valiliğine, 1966 yılında İstanbul Valiliğine atandı.
Bu dönemde Küçükköy bölgesine bir lise yapılmasına karar verildi. 1966 yılında Başbakan Süleyman Demirel’in de katıldığı bir temel atma töreni düzenlendi.
1968–1969 Öğretim yılında okul eğitim – öğretime ortaokul olarak başladı. 1971–1972 eğitim – öğretim yılında lise bölümü okulun bünyesine katıldı. 1989 yılında ek bina yapılarak orta ve lise öğrenimi farklı binalara taşındı. 1992 öğretim yılından itibaren tamamen Lise eğitimi ile devam edildi. 1992–1993 ile 1995–1996 öğretim yıllarında Kredili Sistemle öğretime devam etti. 1998–1999 öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü hizmete girdi.
2005–2006 yılında 4 yıllık lise ile öğrenci alımına başlayan okulumuz aynı dönemde ciddi bir onarıma girdi. Tüm zemin ve iç-dış mekân yeniden tefriş edildi. Özellikle Gaziosmanpaşa ilçesinde 1990 yılların başına kadar iki liseden bir tanesi olması itibarıyla çok geniş çevreden öğrenci yetiştirmiş ve çok çeşitli meslek dallarında üst düzey yönetici ve bürokrat yetişmesini sağlamıştır. Açıldığı günden buyana Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine, Atatürk İlke ve İnkılâplarına, Türk Milli Eğitimin Temel Amaç ve İlkelerine riayet ederek insan yetiştirmeyi hedefleyen okulumuz geçmişimden aldığı bu ışık ile geleceğe umutla bakan bir kurum olma adına kararlılıkla yoluna devam etmektedir.

Vefa Poyraz Lisesi - istanbul
tlf kod - 212
tlf - 535 41 38
fax - 649 73 88
adres - Fevzi Çakmak Mah.756 Sok.No:1
Gaziosmanpaşa/İstanbul
Vefa Poyraz Lisesi web

--------------Tualimforum İmzam--------------
Aksini Belirtmediğim Takdirde Yazdığım Konular ALINTIDIR

Liseler - Anadolu Liseleri - Fen Liseleri

Anaokulu - İlköğretim

Sınav Soruları ve Ders Notları

Konu SERDEM tarafından (03.08.09 Saat 20:02 ) değiştirilmiştir..
SERDEM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla