Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.08.09, 23:49   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
enkidu
Epsilon Üye
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 74
Puan Grafiği
Rep Puanı:2086
Rep Gücü:0
RD:enkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond reputeenkidu has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 0
27 Mesajına 61 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Dizi Cumhuriyetinde Çocuk Yetistirmek Zor !

Siz” demek değil çocuklarınız. İstediğiniz gibi olamazlar. Çağın gerektirdiği gibi
yaşayacaklar… Varsa bir yanlış, sizin kuramadığınız “yarınlarınız” yüzündendir. “Bizim zamanımızda…” ya da
“Bizim çocukluğumuzda…” diye başlıyorsa serzenişleriniz, aranızdaki mesafeyi
büyütüyorsunuz demektir. O zaman oturup düşünmeli; zamanda mı hata, sizde mi? “Biz yaşayamadık,
çocuklarımız yaşasın” düşüncesiyle yaptığınız, “ fedakarlık” diye düşündüğünüz her şey, satın aldığınız her eşya
“vazgeçilmezliğinin farkına varan çocuklar” yaratmadı mı? Başkalarında görüp onayladığınız her davranışı,
şimdi söz konusu “çocuğunuz” olunca kabullenmediniz mi? Sizin doğrularınız için artık çok geç! Bir başka boyutu
bu sınavın, “bizim gibi yetişmeli” deyip toplumdan soyutlanan çocuk sayısı sizce ne kadar az? Kimseye akıl vermiyorum.
Ne haddime…Sadece kendi “babalığımı” sorguluyorum. “Onu anlama” konusunda çok da başarısız sayılmam ama
“anlayamadıklarımı kabullenmekten” başka çarem kalmadığının farkındayım. Çocuklar, anne babanın karnesiymiş…
Geçer not verir misiniz kendinize? Bu yazıyı okuyunca bir sorun! Bana soracak olsanız, on üzerinden altı alırım herhalde.
O da , kurul kararıyla. Ya siz? Futbol ve dizi cumhuriyetinde çocuk yetiştirmek zor… Ama mazeret sayılmıyor.
Bu yanlışlar da bizim eserimiz…
TAYFUN TALİPOĞLU
alıntıdır
enkidu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla