Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23.03.10, 11:10   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Jaguar
Moderator

Jaguar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 1228
Puan Grafiği
Rep Puanı:4393
Rep Gücü:61
RD:Jaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond reputeJaguar has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 0
196 Mesajına 334 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Özhan Canaydın Vefat Etti

Özhan Canaydın vefat etti

Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Özhan Canaydın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.
Kaya Aksoy, yaklaşık 2.5 yıldır tedavi gören Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın dün gece saat 23.34'de yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Hastane girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Canaydın'ın ailesine ve yakınlarına baş sağlığı
dileyen Aksoy, Özhan Canaydın'ın sağlık durumunun dün sabahtan beri kritik durumda olduğunu
anımsatarak, "Tüm çabalarımıza rağmen maalesef sayın başkanımızı kaybettik. Üzüntümüz büyük" dedi.

GALATASARAY KULÜBÜ BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

Galatasaray Kulübü, Bursa'da vefat eden kulüp eski başkanı Özhan Canaydın için başsağlığı mesajı yayınladı. Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinin açılış sayfasında
Canaydın'ın resmi yer alırken, siteden yayınlanan mesajda, "Son nefesine kadar yüreği Galatasaray sevdasıyla çarpan, eski başkanlarımızdan, değerli spor adamı Özhan Canaydın vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet dileriz. Başta kederli ailesi olmak üzere camiamızın başı sağolsun" denildi.

FENERBAHÇE KULÜBÜ VE KULÜP BAŞKANI AZİZ YILDIRIM,
BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Fenerbahçe Kulübü ile Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü'nün eski Başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle ayrı ayrı başsağlığı mesajı yayımladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü'nün eski başkanlarından Sayın Özhan Canaydın'ın yaşamını yitirdiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Özhan Canaydın'a Tanrı'dan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm Galatasaray camiasına başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer
verildi.

Kulüp başkanı Aziz Yıldırım ise kulübün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında şunları kaydetti:
"Değerli dostum, spor adamı ve gerçek bir beyefendi Sayın Özhan Canaydın'ı kaybettiğimize dair üzücü bir haber almış bulunuyorum. Galatasaray Spor Kulübü'nde başkanlık görevi yapmış değerli bir spor adamını kaybettik.

Kendisinin tarzı ve beyefendiliğiyle spor dünyasına sağlamış olduğu katkılar tartışılmaz. Sevgili dostum Özhan Canaydın her zaman Türk sporuna verdiği değerli
hizmetleriyle anılacaktır. Kendisine Tanrı'dan rahmet, ailesi sevenleri, Galatasaray ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum."

CANAYDIN'IN ÖZGEÇMİŞİ

2.5 yılı aşkın bir süredir amansız bir hastalıkla mücadelesinde yenik düşen Galatasaray Kulübü eski başkanı Özhan Canaydın, 23 Ocak 1943'te Bursa'da doğdu.

Galatasaray Lisesi'nde devam eden eğitim hayatı boyunca sporla ve özellikle basketbolla uğraşan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün Yıldız, Genç
ve (A) takımlarında basketbol oynadı, 1962 yılında Genç Milli Takım ile beraber Avrupa Gençler Şampiyonası'na katıldı. Özhan Canaydın, 1963 senesinde Türkiye
şampiyonu olan Galatasaray Basketbol Takımı'nın da kadrosunda yer aldı.

Galatasaray Spor Kulübü'ne 1957 yılında 155 sicil numarasıyla üye olan Özhan Canaydın, bu dönemde 14 yaşındaydı ve kulübün en küçük üyesiydi. 1964
yılında profesyonel basketbolu bırakan ve aile mesleği olan tekstil işine giren Canaydın, dokuma, örgü ve konfeksiyon alanlarında faaliyet gösterdi.

Galatasaray ile ilişkisi hiçbir zaman kopmayan ve her zaman camianın içinde yer alan Özhan Canaydın, Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren'in başkanlık dönemlerinde yönetim kurullarında yer aldı, çeşitli görevlerde bulundu.

Mart 2002 seçimlerinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına adaylığını koyan Özhan Canaydın, bu seçimi kazanarak Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. başkanı
oldu. Mart 2004 ve Mart 2006 seçimlerinde de başarılı olan Özhan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün, üç dönem üst üste başkanlığını yaptı.

Özhan Canaydın, 1965 yılında Asuman Canaydın ile evlendi ve çift Murat ve Zeynep isimli iki çocuk sahibi oldu.
--------------Tualimforum İmzam--------------

jaguar
Jaguar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla