Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02.02.08, 23:37   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Deniz
Administrator

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 433
Puan Grafiği
Rep Puanı:2786
Rep Gücü:20
RD:Deniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond reputeDeniz has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 48
121 Mesajına 160 Kere Teşekkür Edlidi
:
Post Buket Uzuner Hayatı ( Biyografisi )

Hayatı :

1955 Yılında Ankara'da doğan Uzuner, Hacettepe Üniversitesi'ni bitirerek biyolog oldu. Çevrebilim konusunda lisansüstü çalışmalar yapmak için, Norveç'teki Bergen (1981) ve A.B.D 'deki Michigan Üniversite'lerine devam etti. 1984 'de ODTÜ, 1986'da Tampere Teknik Üniversitesi'nde öğretim görevlisi ve araştırmacı olarak çalıştı. Akademik çalışmaları bıraktı. Yabancı dil, turizm, reklam sektörlerinde çalışan Uzuner, TWUC ( Kanada Yazarlar Derneği ) üyesidir.1993-1995 yılları arasında Türkiye PEN yönetim kurulunda da görev alan yazar, Rapsodi Dergisi'nde kadın ve gezi sayfaları hazırlamıştır (1989-1992). Yazarlığının gümüş yılını 2002'de kutlayan Uzuner, halen İstanbul'da yaşamaktadır

Eserleri :

Benim Adım Mayıs
Güneş Yiyen Çingene
Karayel Hüznü
Şairler Şehri
Balık İzlerinin Sesi
Gallipoli : Long White Cloud
Gümüş Yaz
İki Yeşil Su Samuru Anneleri, Babaları, Sevgilileri ve Diğerleri
Kumral Ada Mavi Tuna
Mediterranean Waltz
New York Seyir Defteri