Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18.10.10, 22:57   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
SERDEM
S.Moderators

SERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 6910
Puan Grafiği
Rep Puanı:11076
Rep Gücü:20
RD:SERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond reputeSERDEM has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 47
464 Mesajına 935 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart İmam Hatip Lisesi Ve Anadolu I.h.Lisesi Yalova

İmam Hatip Lisesi Ve Anadolu I.h.Lisesi Yalova
İmam Hatip Lisesi Ve Anadolu I.h.Lisesi

Okulumuz; 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun 32.maddesinde yerini bulan "İmam-Hatip Liseleri İmamlık, Hatiplik ve Kur'an Kursu Öğreticiliği gibi Dini Hizmetlerin yerine getirilebilmesi ile görevli elemanları yetiştirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığınca açılan Orta Öğretim Sistemi içinde , hem Mesleğe , hem Yüksek Öğrenime hazırlayıcı programlar uygulayan bir öğretim kurum" olarak 05.12.1975 tarihinde 108 öğrenci ile G.O.Paşa mahallesine geçici bir binada Eğitim -Öğretime başlamıştır. Büyüyen talep üzerine ayni mahallede Hayır Sever Halkımızın desteği ile geçici olarak bir bina yaptırılmış 1977 - 1978 Eğitim - Öğretim yılı Kız öğrenci de alınarak 1982-1983 Eğitim -Öğretim yılı ilk mezunlarını vererek görevini sürdürmektedir.
1979 Öğretim yılı mevcut binamızın temelleri hayır sever yalova halkımız tarafından atılmış, 1985 Eğitim-Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tara- fından bitirilerek, 12.04.1986 tarihinde mevcut binasına taşınarak öğretimine devam etmiş ayrıca öğrenci kapasitesi fazlalaşınca Ana Binanın Güney Batısına B Blok olarak 1989 yılında 4 katlı bir bina daha yapılarak 1991-1992 Öğretim yılı hizmete açılmıştır.

Okulumuz kuruluşundan günümüze kadar yaklaşık 4250 öğrenci kaydedilmiş 3600 öğrenci (Ortaokul-Lise) mezun vermiştir.Mezun öğrencileri mizin %30 Yüksek öğrenimi kazanmıştır.650 öğrenci çeşitli nedenlerle başka okullara kaymış veya okumayı bırakmıştır.
Okulumuz; aynı müdürlük çatısı altında 1993-1994 Öğretim yılı Anadolu İmam-Hatip Lise- sini açmış, İngilizce Hazırlık Olarak öğrenimine başlamış 2000-2001 yılı ilk mezunlarını vermiştir.
Okulumuz, 8 yıllık Temel Eğitim sistemine geçilmesiyle Orta kısmına öğrenci alamadığından sayıca öğrenci azalması yaşamış olup, Devlet Parasız Yatılı Öğrencisine sahipolan okulumuz, 6 dönüm arazi üzerinde A ve B Blok olarak 1 müdür v. 2 müdür yardımcısı 21 öğretmen 6 yardımcı hizmetli -Memur, 1 şoför ve 145 kız-Erkek öğrencisiyle aynı zamanda İMAM- HATİP LİSELERİ GELİŞİM MODELİ çerçevesinde Eğitim-Öğretimine devam etmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: IMAM HATİP LİSESİ VE ANADOLU I.H.LİSESİ
Adresi: Bahçelievler Mh.Fatih Cad.Kültür Sok.No:1 Yalova
Telefon Numarası: 2268141634
Faks Numarası: 2268148756
--------------Tualimforum İmzam--------------
Aksini Belirtmediğim Takdirde Yazdığım Konular ALINTIDIR

Liseler - Anadolu Liseleri - Fen Liseleri

Anaokulu - İlköğretim

Sınav Soruları ve Ders Notları
SERDEM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla