tualimforum.com  

Geri git   tualimforum.com > KÜLTÜR VE SANAT > Biyografiler > Şairlerin Hayatı ( Biyografileri )
amp;markreadhash=guest" rel="nofollow">Bütün Forumları okunmuş kabul etrel="nofollow">Bütün Forumları okunmuş kabul et
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Şairlerin Hayatı ( Biyografileri ) Türk ve yabancı şairlerin hayatları ( Biyografileri )


Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Murat İnce Biyografisi-Murat İnce Hayatı-Murat İnce Yaşamı-Murat İnce Kimdir?
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
2448

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 15.08.09, 14:25   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Gamma Üye
 
Metrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nerden: İstanbul
Mesajlar: 3.491
Konular: 3144
Puan Grafiği
Rep Puanı:6292
Rep Gücü:0
RD:Metrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond reputeMetrix has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 74
364 Mesajına 518 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Murat İnce Biyografisi-Murat İnce Hayatı-Murat İnce Yaşamı-Murat İnce Kimdir?

Murat İnce Biyografisi-Murat İnce Hayatı-Murat İnce Yaşamı-Murat İnce Kimdir?

Doğum Yeri ve Tarihi : Sorgun/YOZGAT 20.09.1969

Mesleki Hedefi : Edebiyatta Başarı (Şair-Yazar)

Bulunduğu Görevler : Radyo Genç Sorgun/YOZGAT 1,5 yıl şiir-sohbet programı.
Radyo Ostim Başkent TV ANKARA 1,5 yıl, “Duygu Adamı Murat İnce İle Şiirli Saatler.” 3 yıl Türkiye Polis Radyosu “Murat İNCE İle Şiir Zamanı” ve “Sisler Dağılıyor” edebiyat programı. 2 yıl Radyo Karadeniz şiir zamanı. 13 Bölüm Ulusal TV İnce Yollarda isimli yol hikayeleri ve bir çok ulusal kanalda oynayan muhtelif bölümler. 2006&2007 Haftada bir kez olmak üzere 35 Bölüm ART AVRASYA TV Murat İnce İle Bir Nefestir Yaşam Şiir-Öykü-Sohbet ve Müzik içerikli program. Radyo Avrasya Türk 6 ay. FLASH TV TÜRKÜ KERVANI müzik eğlence iç producsion ve 13 Bölüm BAŞKA İKLİMLER adlı yol hikayelerinden oluşan dış producsion program.2003-2004 Müfredatında usta öğretici olarak, Ankara Aydınlıkevler Anadolu İletişim Lisesinde diksiyon öğretmenliği. 9 yıldır Yozgat İleri Gazetesinde ve son dört yıldır Ulusal gazete Anayurt’ta köşe yazarıdır.

Eğitim : İlk ve Orta Okul Yıldırım Beyazıt/ANKARA / Lise Ankara Aydınlık Evler Ticaret Lisesi Muhasebe ve Daktilografi bölümü mezunu. Yüksek Okul Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği son sınıf öğrenicisi.

Sahip Olduğu Nitelikler: Çeşitli Kuruluşlarda şiir toplantıları (Türk Dünyası Kültür Merkezi, Ankaralılar Evi, Cemal Safi Toplantıları, Rıza Akdemir ve Hüseyin Yurdabak şiir Toplantıları.) Diksiyon ve profesyonel (Milli Eğitimden Referanslı) spikerlik eğitimli. Programcı-yorumcu. Şair ve Yazar

Yetki Belgesi : M.E.B onaylı spikerlik belgesi.

Üye Olduğu Kuruluşlar : ÜNİSİAD (Üniversiteler Sosyal İletişim ve aktivite Derneği Fahri Üyesi)ANASAM (Anadolu İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İKO (İnsan Kültür Ocağı) TÜKODER (Tüketici Koruma Derneği) ATO (Ankara Ticaret Odası) EMŞAD (Emniyet Mensubu Vazife Malulü Şehit Ve Gazi Aileleri Derneği) Türkiye Tea-kwon-do Federasyonu (Diplomalı Siyah Kuşak 2.Dan)

Gönüllü Çalışma Deneyimi : Gatem Anadolu Teknik ve Anadolu End. Mes. Lisesi - Kırıkkale İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Emşad Dernek ve Yardıma Muhtaç Çocuklar vs.

Sahip Olduğu Eserler :
Adı Yalnızlık
Elveda
Reis’in Gönlü
Zamanlı Zamansız Duygu Esnemeler (Deneme)

“Bir Sevda ki” ve "Ankara"isimli (Şiir) kitaplarından 25.000 adet basılmış olup dağıtımı Merkez Dağıtım Pazarlama Tarafından yapılmıştır. Son şiir kitabı “Firari Duygular”ismini taşımaktadır. Firari Duygular Phoenix yayınları Şiir, Murat İNCE ile Türkçe’yi Doğru ve Etkin İletişim Teknikleri.(dört bülten halinde sadece öğrencileri için 2000 adet basılmıştır) “Al Beni Yalan Olmayan Yüreğine Götür” Deneme (aşk mektuplarından oluşuyor ve son kitabıdır)

İlk Romanı “Beyaz Aşk” henüz yayımlanmadı.

İlk Şiir Albümü “Çekil Git” Üçışık Yapım

İkinci Şiir Albümü “Ayrılık Sevdi Bizi” Üçışık Yapım (Orijinal Müzik dağıtımını yapmıştır)

Bildiği Diller : Orta derecede Almanca / çok az derecede İngilizce (eğitim almaya devam ediyor.)

Aldığı Ödüller : Merkezi Azerbaycan’da bulunan Dünya Genç Yazarlar Birliği’nden Türk Dünyasına Hizmet Ödülü.Anadolu Gazetesi 2001 Yılı Programcı ödülü (Ostim Radyo) Gatem (Gazi Anadolu Teknik ve Anadolu End. Mes. Lisesi) (Teşekkür) Ünisiad Üniversiteler Birliği ( Üyelik) ANASAM (Takdir Belgesi) T.C. Genelkurmay Başkanlığı Deniz Kuvvetleri Kom. Ankara (Onur Belgesi) Arif Nihat Asya Konulu Seminer (Sunuculuk Plaketi) Aydınlık Evler Ticaret Meslek Ve Anadolu İletişim Lisesi(Eğitime Katkı) Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi(Ziyaret Anısı-Şiir Dinletisi) Emşad (Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü Şehit Ve Gazi Derneği(Hizmet) Üçışık Yapım Organizasyon(Takdirname) 2003 Sabit İnce 35. sanat yılı yarışması deneme dalında “Zamanlı Zamansız Duygu Esnemeleri” kitabı üçüncülük ve “Reis’in Gönlü” isimli Şiir Kitabı Jüri Özel ödülü.Ayrıca 2004 Ankara İsimli şiir kitabı ikincilik ödülüne laik görülmüştür.(Birinciliğe layık eser olmamıştır.) 2005 ANAYURT Gazetesi Başarı Belgesi. Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu onur ödülü. Hazırlayıp sunduğu yol hikayelerinden dolayı bir çok, valilik, kaymakamlık ve belediyelerden başarı plaketleri vb. Manavgat Belediyesi Kristal Küre Onur Ödülü.

Bulunduğu Aktiviteler :

* Grup Anadolu İle Migros Sanatolia Sahnesi “Duygu Adamı Murat İnce İle Şiir Müzik ve Dramatize” Gösterisi

* Grup Bize Kalan ile ”İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampusu Kültür Sanat Salonu “Duygu Adamı Murat İNCE ile şiir müzik dinletisi

* Grup Bize Kalan ile Kırıkkale İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “Duygu Adamı Murat İNCE ve şiir müzik dinletisi

* Grup Bize Kalan İle TRT İNT Uzaklardaki Yakınlarımız Programı Canlı Yayın Konuğu Murat İNCE’ nin bestelenmiş şiirleri

* Gatem (Gazi Anadolu Tek.ve Gazi Anadolu End. Mes. Lisesi) Şiir Okuma Yarışması Program konuğu ve jüri üyesi

* Etiler Ordu Evi Gazilerimiz için şiir ve müzik dinletisi

* Radyo Genç Sorgun “Duygu Adamı Murat İnce İle Şiirli Saatler”

* Çankaya Çağdaş Sanatlar Gösteri Merkezi 23/24/25 Eylül 2003 Şiir-Müzik Dramatize Gösterisi

* 13.12.2004 MEB ŞURA SALONU 100 kişilik şiirin dram modern dans ve tiyatral noktada sunumu. Geliri EMŞAD şehit ve gazi ailelerine bırakılmıştır.

* 08.06.2004 Migros Sanatolia Sahnesi (Martılar Siyah Baba) isimli şiir dinletisi.

* Ankara Üniversitesi şiir Dinletisi

* Gazi Üniversitesi şiir Dinletisi

* Murat İlk Umut Dershaneleri şiir toplantıları ve dinletileri.

* “SAKLI SONBAHAR” SAKLANMAK DEĞİL SAKLAMBAÇ OYNAMAK İSTİYORUM. (Bütün Geliri Altı yaşındaki felçli Oğuzhan için) Duygu Adamı Murat İNCE-Nazire Balcılar-İsa Karatepe-Metin Kaya Çağlayan Yer:Çankaya Çağdaş Sanatlar Sahnesi Mart 2005

* İTÜ, ANKARA, KIRIKKALE Vs. Üniversitelerde çeşitli tarihlerinde şiir dinleti ve bir çok lisede şiir dinleti-diksiyon eğitimi.

* ATAYURT Belediyesi/MERSİN Tarım ve Kültür Festivali (Konuk Sanatçı) 18 Mayıs 2005

* Bir yıl Aydınlıkevler Tic.Mes.Ve Anadolu İletişim Lisesinde 2003-2004 öğretim yılında usta öğretici olarak diksiyon ve sunuculuk dersleri vermiştir. Halen özel diksiyon dersleri vermektedir.

* Hasandede Belediyesi Ağaç Dikme Bayramı ve Milli Piyango çekilişi Sunuculuk

* Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu anma günü Sunuculuk

* Trabzon’un Kurtuluş yılı etkinlikleri Sunuculuk

* Yüzlerce Belediye Festival Organizasyonlarında şiir dinleti ve sunuculuk görevleri.

* Yazarlık Tecrübeleri: Yozgat İleri Gazetesi, Çorumun Sesi Gazetesi, Anasam Dergisi, Anayurt Gazetesinde Köşe Yazarlığı.(Türkiye genelinde yayınlanan bir gazete)

* HORON CAFE BAR VE KAVEL TÜRKÜ EVİ 2004/2005

* “AL BENİ YALAN OLMAYAN YÜREĞİNE GÖTÜR” Şiirin, Türkünün ve Rackın gerçek buluşması Migros Sanatolia Sahnesi 15 ARALIK 2005 Saat 19.00 ile 21.30 Arası. Duygu Adamı Murat İNCE-KAAN-KAPRİS-GRUP SU

* TELEVİZYON PROGRAMLARI : Ostim TV Şehri Sevda- AKSU TV, KANAL 35, MARMARA TV, SAMSUN 55, ve birçok uydu kanalı ile bölgesel TV’DE “İnce Yollarda” isimli belgesel içerikli yol hikayeleri, ART AVRASYA Murat İnce İle Bir Nefestir Yaşam, FLASH TV TÜRKÜ KERVANI şiir müzik eğlence VE BAŞKA İKLİMLER isimli yol hikayeleri.

* KONUK OLDUĞU BAZI TV ve RADYO KANALLARI –TRT INT- KANAL A-KANAL B - BAŞKENT TV- ART AVRASYA-ULUSAL- SES TV- KANAL T- MAVİ KARADENİZ- BENGÜ TÜRK- GERÇEK TV- KRAL KARADENİZ- DOĞU TV-TEMPO TV-MPL TV – OLAY TV- KANAL 67 – Z (Zonguldak Tv) TURKSHOW-DÜĞÜN TV-TVT-TATLISES-RUMELİ TV-GİMSA TV.Türkiye Polis Radyosu, TRT Ankara Radyosu, TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu.

* En az beş yüz şiir toplantısı ve yine bir o kadar şiir dinletisi.

* Hali hazırda Murat İnce halen her Cuma saat 21.00’da Türkiye’nin yarım asırlık alışkanlığı Türkiye Polis Radyosunda Murat İnce ile Bir Nefestir Yaşam isimli şiir müzik programlarını hazırlayıp sunmaktadır.

Not: İnternetten alıntıdır.
Metrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
biyografisimurat, hayatimurat, kimdir, murat, murat ince, murat ince biyografi, murat ince biyografisi, murat ince hakkında, murat ince hakkında genel bilgi, murat ince hayatı, murat ince kim, murat ince kmdir, murat ince özgeçmişi, murat ince yaşamı, yasamimurat, İnce


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar son Mesaj
Murat İnce Şarkı Sözleri - Murat İnce Şarkıları - Murat İnce Şarkı Sözü Serap Türk Halk Müziği Şarkı Sözleri 25 30.12.17 23:08
Türküler Ölmez Oğlum Şarkı Sözü Murat İnce - Murat İnce Türküler Ölmez Oğlum Şarkı Serap Türkçe Müzik Hit ( En Sevilen ) Şarkı Sözleri 0 09.03.13 18:50
Murat İnce Şiirleri - Murat İnce Şiir Sözleri - Murat İnce Şiirli Şarkı Sözleri Kartal Türk Şairlerin Şiirleri 23 08.03.13 02:43
Murat Net Biyografisi-Murat Net Hayatı-Murat Net Yaşamı-Murat Net Kimdir? Akasya Türk Rock Müzigi Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri ) 0 21.12.09 18:20
Murat İnce-Murat İnce Resimleri-Murat İnce Fotografları Okyanus Ünlülerin Resimleri 0 20.05.09 19:51


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:01 .


Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2