tualimforum.com  

Geri git   tualimforum.com > OYUN > Online Oyunlar > Tam Oyun Çözümleri
amp;markreadhash=guest" rel="nofollow">Bütün Forumları okunmuş kabul etrel="nofollow">Bütün Forumları okunmuş kabul et
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et


Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Gabriel Knight 3 Tam Çözüm
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
936

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 02.02.10, 19:44   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Moderator
 
Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 9.372
Konular: 7148
Puan Grafiği
Rep Puanı:16277
Rep Gücü:184
RD:Okyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond reputeOkyanus has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 54
886 Mesajına 1.400 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Gabriel Knight 3 Tam Çözüm

Gabriel Knight 3 Tam Çözüm

Gabriel Knight 3 Tam Çözümü - çöz - Gabriel Knight 3 oyun çözümleri


Gabriel Knight Olarak

Gabriel'in otel odasındayız. Gardırobu açın ve içinden askı ile selobantı alın. Koridora çıkıp aşağıya inin. Lobide masanın üstündeki kaseden bir tane şeker alın. Resepsiyondaki Jean ile konuşun. Masanın üzerindeki defteri inceleyin. Jean masadan ayrıldığında kalemi alın. Lobide arkadaki koltukta oturan kişi Emilio. Gidip onunla konuşun. Şimdi resepsiyonun yanındaki perdeden geçerek telefon kulübelerine gelin. Inventory'den Prens James'in kartını seçin ve telefon üzerinde kullanın. Konuşmanız bitince lobiye dönün ve merdivenlerin bulunduğu yerden yemek odasına geçin. Burada Gabriel'in dostu dedektif Mosely ile tanışacaksınız. Mosely ile olan konuşmanız bitince lobiye geri dönün. Otelden çıkın ve minibüsün yanındaki bayanla konuşun. Adı Madeline Buthane. Şimdi otelin solundaki kitapçı dükkanına gelin. Vitrindeki Holy Grail ve San Grail kitaplarını inceleyin. Şimdi yoldaki tabelaları takip ederek müzeyi bulun ve merdivenleri çıkarak içeri girin. İçerideki yaşlı bayanın adı Madame Girard. Onunla konuştuktan sonra müzenin içine girebilirsiniz. Kentin tarihi ile ilgili resimleri inceleyebilirsiniz. İleride konuşan iki kadın dikkatinizi çekmiştir. Onların bulunduğu yerin arkasındaki resmin arkasına doğru, kendinizi kadınlara farkettirmeden ilerleyin. Gabriel durup bayanları dinleyecek. Konuşmaları sona erdiğinde yanlarına gidip konuşun. Buradaki eşyaları da inceledikten sonra otele dönün. Böylece ilk zaman dilimini bitirmiş olduk.

SAAT: 12am-2pm
Gabriel Knight Olarak

Yemek odasına girin ve Wilkes ile Madeline arasındaki konuşma bittiğinde yanlarına gidip ikisiyle de konuşun. Büfe masasına gidip bir paket şurup alın. Lobiye dönüp yukarıya çıkın. Lady Howard ve Estelle ile Emilio'nun odalarını değiştirdiklerini göreceğiz. Şimdi otelden çıkın ve tabelalar aracılığıyla kiliseye gidin. İçeride Buchelli ile Abbe Arnaud'un arasındaki tartışmayı izleyeceksiniz (Abbe rahip oluyor). Önce Buchelli ile konuşun. Sonra da rahip Abbe ile konuşun. Şimdi kilisenin kapısının yanındaki meleklerin bulunduğu resimde meleklerin ellerine tıklayıp "trace" seçeneğini seçin. Şimdi kiliseden çıkabiliriz. Kiliseden çıktığınızda bir saat sesi duymuş olmalısınız. Bu ses size oyunda bazı şeylerin değiştiğini, yani belirli bir zamanın geçtiğini bildiriyor. Otele dönüp 33 numarada kalmakta olan Mosely'nin kapısını çalın. Konuşmanız bitince karşıdaki masadan bardağı alın. Lobiye inin ve resepsiyondaki defteri inceleyin. Otelden çıkınca zaman dilimi bitecek.

SAAT: 2pm-4pm
Gabriel Knight Olarak

Otelin karşısındaki motor kiralama yerine gidin. Görevli size motorların otel turuna katılanlara ayrıldığı söyleyecek. Ancak Gabriel öyle kolay kolay pes edecek biri değil;o) Hemen yandaki rezervasyon listesini inceleyin. Daha doğrusu üzerinde düşünün. Gabriel'in aklına Mosely kılığına girip motorun anahtarını ele geçirme fikri geliyor. Aslında iyi bir fikir gibi gözükmüyor ama yine de işe yarayacak;o) Otele dönün. Jean masadan uzaklaştığında 33 numaranın ziline basıp hemen yukarı çıkın. Mosely odadan çıkınca siz içeri girin ve odada asılı duran ceketi kapın. Dışarı çıkıp Mosely'nin gelmesini bekleyin. Lobiden almış olduğunuz şekeri üzerinde cadde resmi bulunan masanın üzerine koyun (Odaların bulunduğu koridorda gözünüze çarpacaktır). Aşağıya inip 33 numaraya yeniden basın ve şekeri bıraktığınız koridora gizlenin (Burada SAVE edebilirsiniz). Mosely gelip şekerle oynamaya başladığında hemen arka cebinden pasaportunu çarpın. İlkinde başaramazsanız aşağıdan yeniden bir şeker alıp aynı oyunu defalarca oynayabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem save etmeniz. Daha zahmetsiz olur. Pasaportu da hallettikten sonra müzeye gidin ve kapının yanındaki kutuda bulunan şapkayı alın. Daha sonra kiliseye gidin ancak içeri girmek yerine yandaki yoldan mezarlık bölümüne geçin. Abbe pencerenin kenarında çiçekleri suluyor. İşini bitirdiğinde ise spreyini pencere kenarında bırakacak. Spreyi alın.

Şimdi kilisenin yanındaki yoldan ilerleyin. Yol bir çıkmaz sokakta son bulacak. Buradaki kediyi sevmeye çalışırsanız kedi kaçacak ve az sonra yanınızdaki duvarın üstünde bitecek (Bir sokak geri gidip geri dönerseniz kediyi duvarın üstünde görebilirsiniz). Şimdi kediyle elleşmeden önce önceden aldığımız selobantı yandaki kapının altındaki delik üzerinde kullanın. Kediye sprey sıkın ve kedi delikten geçtikten sonra tüylü bantı delikten alın. Inventory ekranına geçin ve şurup paketini tüylü bant üzerinde kullanın. Bıyığımızı oluşturduk. Daha sonra bıyığı ve şapkayı ceket üzerinde kullanın. Giysimizi de hallettik. Son olarak kalemi Mosely'nin pasaportu üzerinde kullanın ki Gabriel Mosely'ye bıyık çizsin;o) Motor kiralanan yere gelin ve giysiyi Gabe üzerinde kullanın (Gabe=Gabriel). Satıcı oyunumuzu yutacak (işe yarayacak demiştim;o)) ve Mosely'nin Harley marka motorunun anahtarını verecek. Yanında da kürek ile dürbün alacaksınız. Şimdi motorunuza atlayın da biraz gezinti yapalım;o) Motora binin ve kuşbakışı haritadan Blanchefort'u seçin. Buraya ulaştığınızda Gabe motoru park edecek. Siz de bekleyip önünüzdeki yolu gözleyin. Az sonra motoruyla gezinen Wilkes'i göreceğiz. Üstüne tıklayıp takip seçeneğini seçin. Wilkes haritada kapalı durumdaki L'Ermitage'i aktif hale getirecek. Wilkes'in motorunun plakasını not alın (Not defterini plaka üzerinde kullanın). Yolu takip edip yukarıya çıkın. Wilkes ile konuşup aşağıya inin ve az önce yaptığımız gibi yolu gözleyin. Bu defa yoldan Madeline geçecek. Onu da takip edin.

Şimdi de Coume-Sourde isminde bir yer daha açıldı. Blanchefort'a dönün ve en tepeye ulaşana kadar yukarı çıkın. Harabeler arasındaki gözlem yerine gelin ve dürbünü manzara üzerinde kullanın. Eğer dikkat çekici bir şey olursa dürbünün "x50 zoom" ışığı yanacak. Hafif sağınızdaki beyaz evin olduğu yerde ışık yanacak. Zoom'layın ve Madeline'i görün. Motorunuza binin ve Couza tren istasyonuna gidin. Taksici ile konuşun. Adam lafı gevelediğinde rüşvet teklif edin (Cüzdanı üzerinde kullanın). Adamın dilinin bağı çözülecek ve bülbül gibi şakıyacak. İstasyona girin ve biletçi kızla konuşun. Duvardaki tren panosunu da inceledikten sonra motorunuza atlayın. Bununla birlikte zaman dilimi sona erecek.

SAAT: 4pm-6pm
Gabriel Knight Olarak

Motora atlayıp L'Homme Mort'a gidin. Yolu takip ederseniz Mosely'yi göreceksiniz. Onunla konuşun. Geri dönüp buradaki motorun plakasını not alın. Blanchefort'a gidin. Tepeye çıkıp Emilio ile konuşun. Daha önce yaptığımız gibi gözlem yerine çıkıp dürbününüzü kullanın ve yine beyaz yere zoom yapın. Aşağıya inin ve motorun plakasını not alın. Şimdi tekrar L'Homme Mort'a gidip Mosely ile konuşun. Blanchefort'a gidip sola giden yolu takip ederek Rogue Negre'ye ulaşın. Wilkes ile konuşun. Motora atlayıp Larry Chester'ın evine gidin. İçeri girin, konuşun. İşiniz bitince Rennes-le-Chateau'a geri dönün.

SAAT: 6pm-10pm
Gabriel Knight Olarak

Otelde Grace ile Prens James'in adamlarını göreceğiz. Kontrol tekrar size geçtiğinde aşağı inip resepsiyonist ile konuşun. Otelden çıkıp Prens James'in adamlarını takip edin. Mezarlığa gidecekler. Mezarlıktaki büyük mezara tıklayıp gizlenme simgesini seçerek saklanın ve Prens James'in adamları ile Abbe Arnaud arasındaki konuşmaya kulak misafiri olun. James'in adamları gidince yanınızdaki evin penceresinin ışığı yanacak. Pencereyi aralayın ve kayıt cihazını pencere üzerinde kullanın. Otele gidince James'in adamlarının arabaya bindiklerini göreceksiniz. Takip edin. Larry'nin evine gidecekler ancak biz motorla gidemiyoruz. Blanchefort'a gidin. Biraz yuları çıkınca Larry'nin evine giden bir yol göreceksiniz. Bu yolu takip edin. Eve ulaştığınızda kuyunun yanındaki ağacın arkasına saklanın. Adamların Larry ile yaptıkları tokalaşmaya dikkat edin. Az sonra saat sesi duyacaksınız. Rennes-le-Bains'e gidin. Tavernadaki Wilkes ve Buchelli ile konuşun. Dışarı çıkıp motorun plakasını not alın. Otele dönün. Yemek odasına girin. Daha sonra odanıza çıkın. İçeride Grace ile Mosely'yi göreceksiniz. Onlarla konuşun. Sohbet koyulaşınca Mosely sizden Prens James'in adamlarının Larry ile yaptıkları tokalaşmayı soracak. Doğru sıra şöyle: 2-5-1-4-3. Birinci günü bitirdik;o)

2. Gün

SAAT: 7am-10am
Grace Nakimura Olarak

Yatağın yanındaki laptop bilgisayara gidin. Onu açmadan önce masadan parmak izi alma aracını alın. İki tane bulunuyor. Birini siz alın, diğerini Gabe'e bırakın. Şimdi laptop'u açın. Laptop'da SIDNEY adındaki programdan başka birşey yok;o) Ancak ilerleyen zamanlarda bu SIDNEY ile birçok karmaşık işimiz olacak. Neyse, öncelikle Grace'e gelen e-mail'leri okuyun. Search aracını kullanın ve Vampires kelimesini kullanarak arama yapın. Sonuçları okuyun. Ayrıca Holy Grail, Templars ve Stewarts kelimelerini de arayabilirsiniz. Odadan çıkıp kapının önündeki Holy Grail kitabını alın. Lobiye inin ve Jean ile konuşun. Yemek odasına girin ve Madeline ile konuşun. Otelden çıkın. Tour Magdala'ya gidin. Bunun için pahalı görünüşlü evden sağa dönüp yolu takip edin. Kuleye girin, merdivenlerden çıkın ve Abbe ile konuşun. Otele dönün. Üst kata çıkın ve Mosely'nin kapısını çalarak tur zamanının geldiğini haber verin. Daha sonra yemek salonuna inin. Tur başlayacak. İlk olarak Poussin's Tomb'a gideceksiniz. Madeline'in konuşmasından sonra etrafı biraz inceleyin. Daha sonra Emilio'nun yanına gidin ve onun toprağa yazdığı "SUM" kelimesini not alın (Sketchpad'inizi kullanın). Şimdiki durağımız Blanchefort. Madeline'in konuşması bitince o ve Wilkes'in konuşmalarını dinlemek için yanlarına yaklaşın. Aynısını Lady Howard & Estelle için de yapın. Şimdi en son Mosely olmak üzere herkesle konuşun. Zaman dilimi bitti;o)
--------------Tualimforum İmzam--------------
Okyanus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
cozum, gabriel, knight, tam


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar son Mesaj
Kenny Gabriel Biyografisi - Kenny Gabriel Kimdir - Kenny Gabriel Hayatı - Kenny Gabri Kartal Basketbolcuların Hayatı ( Biyografileri ) 0 28.06.14 20:36
Gabriel Van Helsing Biyografisi - Gabriel Van Helsing Hayatı - Gabriel Van Helsing Serap Diger Ünlülerin Biyografileri 0 13.11.12 01:19
Knight Online İçin Yama Yayımlandı - Knight Online Yenilendi! Başak Knight Online 0 11.10.12 13:52
Knight Errant Biyografisi-Knight Errant Hayatı-Knight Errant Kimdir?Grup KnightErrant Akasya Türk Rock Müzigi Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri ) 0 16.12.09 16:33
Knight Online Teknik Sorunlara Çözüm Mavi Lord Knight Online 0 31.08.08 06:43


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:25 .


Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2