tualimforum.com  

Geri git   tualimforum.com > EĞİTİM ve ÖĞRETİM > Belirli Gün ve Haftalar > Belirli Gün ve Haftalar Konuşma Metinleri
amp;markreadhash=guest" rel="nofollow">Bütün Forumları okunmuş kabul etrel="nofollow">Bütün Forumları okunmuş kabul et
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Belirli Gün ve Haftalar Konuşma Metinleri Belirli gün ve haftalar ile ilgili konuşma metinleri.Belirli gün ve haftalarla ilgili konuşma metinleri örnekleri...


Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni
Konudaki Cevap Sayısı
3
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
3929

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 26.09.11, 23:04   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Gamma Üye
 
Güllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 2.539
Konular: 1711
Puan Grafiği
Rep Puanı:3958
Rep Gücü:0
RD:Güllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond reputeGüllü has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 54
145 Mesajına 239 Kere Teşekkür Edlidi
:
Standart Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler;

Bugün milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin 85. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Sözlerime başlarken Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu, şükran ve rahmetle anıyorum.

Sevgili Öğrenciler, Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, bizlere bırakılmış büyük bir miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir inanç ve ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.

Sevgili Öğrenciler, Cumhuriyet kısaca halkın yönetimi demektir. Cumhuriyet’te “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”. Halk kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde yurttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır. Milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü Cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak olmalıdır.

Değerli öğrenciler; insanoğlu akıllı, irade sahibi ve sorumlu bir varlık olarak yaratılmıştır. Bu tür hususlarla mücehhez bir varlığa yakışan idare şekli hiç şüphesiz Cumhuriyettir. Cumhuriyet hürriyetin anasıdır, yükselmiş ruhların idare şekli ve insan şerefine en layık olanıdır. Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Cumhuriyet yüksek ahlâki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. Cumhuriyet idaresi, faziletli ve namuslu insanlar rejimidir.”

Sevgili Öğrenciler, anayasamıza göre Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu ilkeye göre bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyetin temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır. Demokratik Cumhuriyet ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her vatandaşın ortak varlığıdır.

Cumhuriyetin meşruiyeti ve kuvveti, ortak tarih, kader ve amaç birliği ile vatandaşlık ve millet kimliği ilkelerine dayanır. Millet kelimesi sözlük anlamı itibariyle "yürümek" kökünden gelir. Bunun tarihsel, sosyo-politik anlamı milletin tarihteki ve günümüzdeki yürüyüşüne gönüllü olarak katılan herkesin bu milletten olduğudur. Demek ki "millete" etnik köken, din, mezhep, toprak aidiyetleri ile değil gönüllü birliktelik ile katılınır. Vatanımızın her karış toprağı ve yurttaşlarımızın her bir ferdi bölünmez bir bütünlüğü oluşturmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trakyalı hep bir soyun evlatları ve aynı cevherin damarlarıdır.” Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır. Doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla nice destanlar yazmıştır. Bu yüzden Çanakkale’de Edirneli Mehmet’le, Diyarbakırlı Hasan yüzyıldır yan yana yatmaktadır. Bu yüzden bugün sınır boylarında Sivaslı Ali’yle, Şırnaklı Ömer omuz omuza nöbet tutmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm fertleri kardeşçe ilelebet yaşayacaktır ve bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.


Değerli öğrenciler, “Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi” en kutsal görev kabul eden, “bana bir harf öğretenin kölesi olurum” diyecek kadar ilim aşığı bir medeniyetin evlatları olan bizlere atâlet, tembellik ve taklitçilik yakışmıyor. Bize yakışan ilimde, irfanda, sanatta, adalette, hoşgörüde, cesaret ve şecaatte insanlığa önderlik etmektir. Hedefimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi “muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır”. Bu hedefe ilerlerken medeniyeti ve teknolojiyi her taraftan kabul edeceğiz lâkin bizi biz olmaktan men edecek, milli manevi değerlerimizi yok edecek kültürel yozlaşmadan kaçınacağız. Bizim kimsenin bozulmuş ve kokuşmuş yaşam tarzına ve kültürüne ihtiyacımız yoktur. Medeniyetimiz ve tarihimiz içinde bize örnek olacak büyük şahsiyetler sayılamayacak kadar çoktur. İbn-i Sinâlar, Biruniler, Uluğ Beyler, Mevlânalar, Hacı Bektaşlar, Mimar Sinanlar, Alparslanlar, Fatihler ve niceleri. Şunun bilinmesi gerekir ki bizler Yahya Kemal’in dediği gibi “kökü mazide olan âtîyiz”. Özümüze döndüğümüz vakit Doğu ve Batı’nın gıptayla bakacağı konuma şüphesiz tekrar kavuşacağız.

Sayın Müdürüm, Değerli Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler; bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin **. kuruluş yıl dönümünü tekrar tebrik ediyorum. Bu kıymetli günün ülkemizin ve milletimizin birliğine, bütünlüğüne ve yeniden şahlanışına vesile olmasını temenni ediyorum, saygılar sunuyorum.


Cumhuriyetle ilgili Sitemizde Bulunan Yazılar.


Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Özlü Sözler
Cumhuriyet Bayramı ve Çocuk Resimleri
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri
Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni
Atatürk’ün Cumhuriyetle Ilgili Sözleri
Cumhuriyet Bayramı Niçin Kutluyoruz
Cumhuriyet Bayramı ( Genel Bilgi )
Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk Resimleri
Cumhuriyet’in Getirdiği Temel Hak ve Özgürlükler
Cumhuriyet Oratoryosu
Cumhuriyetin 15. Yıl Nutku 29 Ekim 1938
Cumhuriyet Ve Atatürk
Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni
Cumhuriyet Bayramı /29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Resimler-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resimleri
Cumhuriyet 88.Yılı Resimleri - Cumhuriyet Bayramı Resimleri
Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Resimler-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resimleri
Mustafa Kemal'de Cumhuriyet Düşüncesinin Doğuşu ve Cumhuriyetin Nitelikleri


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Öğrenci Konuşma Metni
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Öğretmen Konuşması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Öğrenci Konuşması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı (Bülent CAN MART )
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri
29 Ekim ile İlgili Afişler - Cumhuriyet Bayramı Afişleri
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Kompozisyon
29 ekim cumhuriyet bayramı ile ilgili yazı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Açılış Konuşması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resimleri
29 Ekim cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Öğrenci Konuşma Metni
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Öğrenci Konuşması - Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Öğretmen Konuşması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ile Ilgili Piyes (tiyatro Oyunları Skecler)
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ile Ilgili Piyes (tiyatro Oyunları Skecler) (2)

Güllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Güllü Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 25.10.14, 23:20   #2 (permalink)
Kullanıcı Profili
Moderator
 
Serap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nerden: Denizli
Mesajlar: 4.685
Konular: 1865
Puan Grafiği
Rep Puanı:5082
Rep Gücü:65
RD:Serap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond reputeSerap has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 682
224 Mesajına 378 Kere Teşekkür Edlidi
:
Arrow --->: Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Teşekkürler.
--------------Tualimforum İmzam--------------
Serap
Serap isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.15, 10:59   #3 (permalink)
Kullanıcı Profili
Moderator
 
Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Feb 2008
Nerden: Ankara
Mesajlar: 8.619
Konular: 6954
Puan Grafiği
Rep Puanı:10400
Rep Gücü:123
RD:Kartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond reputeKartal has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 1.990
634 Mesajına 939 Kere Teşekkür Edlidi
:
icon Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Teşekkürler
--------------Tualimforum İmzam--------------
Kartal
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.10.16, 00:26   #4 (permalink)
Kullanıcı Profili
Moderator
 
Tarot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Jan 2012
Nerden: İstanbul
Mesajlar: 8.714
Konular: 7801
Puan Grafiği
Rep Puanı:4030
Rep Gücü:55
RD:Tarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond reputeTarot has a reputation beyond repute
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 344
240 Mesajına 303 Kere Teşekkür Edlidi
:
Arrow Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Teşekkürler
--------------Tualimforum İmzam--------------
Kahve Falı

Tarot Falı

Rüya Tabirleri
Tarot isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
bayrami, cumhuriyet, cumhuriyet bayramı ile ilgili konuşma metni, cumhuriyet bayramı konulu konuşma metni, cumhuriyet bayramı konuşma, cumhuuriyet, cumhuuriyet bayramı konuşma metni, konusma, metni

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar son Mesaj
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Öğrenci Konuşma Metni Güllü Belirli Gün ve Haftalar Konuşma Metinleri 4 29.10.17 17:12
Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni Nokia Belirli Gün ve Haftalar Konuşma Metinleri 3 29.10.17 17:11
Kurban Bayramı ile İlgili Konuşma Metni - Kurban Bayramı Konulu Konuşma Metni Örneği Nokia Belirli Gün ve Haftalar Konuşma Metinleri 3 19.09.15 22:01
1 Mayıs İşçi Bayramı ile İlgili Konuşma Metni - İşçi Bayramı Konuşma Metni Örneği Nokia Belirli Gün ve Haftalar Konuşma Metinleri 1 30.04.15 21:14
Tıp Bayramı Konuşma Metni Nokia Belirli Gün ve Haftalar Konuşma Metinleri 2 16.11.09 16:55


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:40 .


Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2